Z ostatniej chwili

Naukowcy o pracy kobiet - zaproszenie na konferencję online

2021-06-07 15:44:39 informacje
img

Czy prawo pracy to twór na miarę męskich potrzeb? Dlaczego kobiety zarabiają mniej? Czym jest tzw. „niewidzialna” praca kobiet i czy w ubezpieczeniach społecznych występuje równość płci? To tylko niektóre zagadnienia, jakie pojawią się podczas Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. „Kobiety na rynku pracy i w ubezpieczeniach społecznych”.  
Wydarzenie odbędzie się w środę, 9 czerwca o godz. 9.30, a jego organizatorami są Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach. Konferencja odbędzie się online. Aby wziąć w niej udział wystarczy wcześniej wypełnić internetowy formularz, do którego link można pobrać ze strony https://www.zus.pl/o-zus/kalendarium/konferencje, pod tym adresem można znaleźć szczegółowy harmonogram, zakres tematyczny i nazwiska prelegentów.  
Wykład otwierający konferencję „Kobiety na rynku pracy i w ubezpieczeniach społecznych” wygłosi prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – prof. dr hab. Gertruda Uścińska.
- Ideą konferencji jest spojrzenie na pracę kobiet z różnych perspektyw, od  zawodowej, po społeczną, ale także tę niewycenianą, niewidoczną, którą kobiety wykonują na rzecz swoich bliskich w domu. Ciekawostką na pewno będzie spojrzenie na pracę kobiet w pandemii - czy ten okres dał im szansę na rozwój, czy też zablokował możliwości awansu? Interesująco zapowiada się także część dotycząca braku aktywności zawodowej kobiet: czy był to świadomy ich wybór, czy też przymus związany z trudnościami na rynku pracy albo naciskiem ze strony bliskich? Dowiemy się tego z wyników  przeprowadzonych badań, które zaprezentowane zostaną na konferencji. Wydarzenie zapowiada się naprawdę ciekawie, dlatego warto sobie zarezerwować ten dzień i wysłuchać wykładów naukowców z całej Polski. Serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów - zachęca Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego

Page generated in 0.0167 seconds.