Z ostatniej chwili

Nie będzie Oddziału Okulistyki

2022-04-25 11:22:20 informacje
img

Na sprawę braku Oddziału Okulistyki w Wojewódzkim Szpitalu na ul. Bialskiej w okresie od 20 kwietnia do 31 maja zwraca uwagę częstochowska radna Małgorzata Iżyńska. W interpelacji do prezydenta Częstochowy przypomina, że niedawną decyzją władz wojewódzkich zostały „połączone” oddziały okulistyki przy szpitalach PCK i Bialskiej, co faktycznie oznaczało likwidację oddziału przy ul. PCK. Dyrekcja szpitala i władze wojewódzkie zapewniały wówczas, że połączenie to usprawni obsługę pacjentów, zapewni dostępność usług dla częstochowian i de facto północnej części woj. śląskiego. 

W praktyce oznacza to jednak, że częstochowianie do końca maja zostali pozbawieni opieki okulistycznej w ogóle, zwłaszcza braku pomocy w nagłych przypadkach wynikających np. Z wypadków przy pracy, komunikacyjnych. W danych radnej takich przypadków jest kilkadziesiąt dziennie.

Radna zwróciła się do prezydenta Częstochowy, by wystąpił do wojewody o wyjaśnienie, czy wydał zgodę na taki stan rzeczy oraz do NFZ, czy planuje jakieś konsekwencje dla osób, które narażają mieszkańców na brak opieki.

Page generated in 0.0253 seconds.