Z ostatniej chwili

Nie będzie drugiej strefy taxi?

2022-08-01 12:45:02 informacje
img

Konferencja prasowa dotycząca likwidacji drugiej strefy taxi w Częstochowie odbyła się dziś, w poniedziałek 1 sierpnia

Obecnie przy wyjeździe taksówką poza ścisłe centrum miasta naliczana jest dodatkowa opłata za wjazd do drugiej strefy. Taka sytuacja tworzy wykluczenie komunikacyjne. Wiele osób po prostu nie stać na dojazd do miasta taksówką na przykład z Dźbowa czy Stradomia. 

Druga strefa z automatu buduje przewagę konkurencyjną dla aplikacji mobilnych, które służą zamawianiu usług transportu samochodowego poprzez kojarzenie pasażerów z kierowcami korzystającymi z aplikacji.

– W przyszłym tygodniu odbędzie się pierwsze spotkanie konsultacyjne w sprawie likwidacji drugiej strefy taxi w Częstochowie. Spotkamy się z przedstawicielami dzielnic z obrzeży miasta, młodzieżą, seniorami, przedstawicielami branży eventowej i gastronomicznej oraz przede wszystkim z korporacjami taksówkarskimi - mówił na konferencji pomysłodawca likwidacji drugiej strefy taxi radny Sebastian Trzeszkowski. – Bardzo mi zależy, żeby cały proces skonsultować ze wszystkimi stronami. Chodzi o to, żeby z jednej strony na likwidacji drugiej strefy dobrze wyszli mieszkańcy dzielnic z obrzeży miasta i nie byli poddawani wykluczeniu komunikacyjnemu, a z drugiej żeby zwiększyć częstotliwość kursów taksówek w rejony obecnej drugiej strefy i częściej wybierać nasze częstochowskie firmy taksówkarskie niż aplikacje do transportu prywatnego – dodał radny Trzeszkowski.   

Po konsultacjach. Które zapowiadane są na 9 sierpnia o godz. 13.30 w Urzędzie Miasta likwidacja drugiej strefy dla taksówek może zostać zrealizowana w okolicach października tego roku. Wtedy też granice naszego miasta będą granicami pierwszej strefy. Nadal będą obowiązywać taryfy na realizacje usług w dni powszednie, w nocy i w święta. 

– Po wielu rozmowach z młodymi ludźmi z Częstochowy zdecydowanie popieramy pomysł likwidacji drugiej strefy taxi. Obecnie dla młodych osób, które mieszkają poza centrum, taksówki w ogóle nie są atrakcyjne. Myślę, że zdecydowanie wiele osób wybrałoby taksówkę gdyby drugiej strefy nie było – podkreślił na konferencji Jakub Sikora, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Częstochowy

O swoim pomyśle radny Sebastian Trzeszkowski informował już w 2018 r., teraz na wniosek mieszkańców i przez przeprowadzenie konsultacji może zostać zrealizowany. Z pewnością na takie rozwiązanie najbardziej oczekują mieszkańcy z obrzeży Częstochowy.

Fot. Materiały organizatora

Page generated in 0.0138 seconds.