Z ostatniej chwili

Nielegalny hazard w centrum Częstochowy

2021-06-14 12:25:50 informacje
img

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Częstochowy zabezpieczyli 6 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Urządzenia przekazano do Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, który będzie prowadził postępowanie w tej sprawie. Za ich posiadanie grożą wysokie kary finansowe. Za organizowanie gier hazardowych, poza grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3.
Nieumundurowani funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą kolejny raz weszli do dwóch salonów gier w centrum Częstochowy, ujawniając nielegalne automaty do gier. Stróże prawa zabezpieczyli łącznie 6 nielegalnych automatów, na których zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych.

Za posiadanie nielegalnego sprzętu umożliwiającego prowadzenie przestępczego procederu w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych, właścicielom grożą surowe kary pieniężne w wysokości nawet 100 tys. zł od jednego automatu. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka grzywna, pozbawienie wolności do lat 3 albo obie kary łącznie.

Materiały zostały przekazane do śląskiej KAS, która prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.017 seconds.