Z ostatniej chwili

Nielegalny tytoń, papierosy i alkohol w rękach policjantów

2021-06-11 15:30:11 informacje
img

Częstochowska policja przejęła nielegalny tytoń, papierosy i alkohol przechowywany przez 43-latka na jego posesji w powiecie radomszczańskim. Przez ich wprowadzeniu na rynek Skarb Państwa poniósłby stratę w wysokości ponad 82 tys. zł. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu wysoka grzywna, a nawet 3 lata pozbawienia wolności – informuje częstochowska Policja.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Częstochowy zatrzymali w ubiegły piątek 43-latka, który przechowywał nielegalne wyroby tytoniowe. W jego domu i pomieszczeniach gospodarczych śledczy odnaleźli 20 kg tytoniu i ponad 50 tys. sztuk nielegalnych papierosów. Oprócz tytoniu policjanci znaleźli również alkohol bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Mieszkaniec powiatu radomszczańskiego usłyszał zarzuty za paserstwo akcyzowe. Ze wstępnych wyliczeń wynika, że wartość uszczuplenia należności z tytułu niezapłaconej akcyzy mogła wynieść ponad 65 tys. zł, a z podatku VAT prawie 17 tys. zł.

Za przestępstwo skarbowe mężczyźnie grozi wysoka grzywna albo kara pozbawienia wolności do lat 3, lub obie te kary łącznie. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0184 seconds.