Z ostatniej chwili

Nietrzeźwa zakończyła jazdę na betonowym słupku

2021-03-15 11:18:38 informacje
img

Kłobucka drogówka zainteresowała się osobowym oplem, który zawrócił na widok policyjnego radiowozu. Gdy mundurowi pojechali za samochodem, kierująca skręciła w prawo w boczną ulicę, straciła panowanie nad samochodem, zjechała do rowu i zatrzymała się na betonowym słupku. 43-letnia kobieta w organizmie miała 1,5 promila alkoholu – informuje kłobucka Policja.


W środę po godz. 19.00, mundurowi z kłobuckiej drogówki w Kalei na ulicy Głównej zauważyli osobowego opla, który jechał w ich stronę. Kierująca samochodem zjechała na pobocze, następnie zawróciła i odjechała bez włączonych świateł mijania. Mundurowi postanowili sprawdzić dziwne zachowanie kierującej. Gdy pojechali za nią radiowozem, kierująca skręciła w prawo w inną drogę, tam straciła panowanie nad pojazdem, zjechała do rowu, a jazdę zakończyła na betonowym słupku. Od kierującej była wyczuwalna woń alkoholu. Jak się okazało 43-letnia mieszkanka gminy Wręczyca Wielka była nietrzeźwa. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało 1,5 promila. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy.

Sprawą nietrzeźwej kierującej zajmą się kryminalni z Komisariatu Policji we Wręczycy Wielkiej. Kobiecie grozi wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kara więzienia. O jej dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

W czwartek 11 marca policjanci prewencji zatrzymali w Dankowie do kontroli kierowcę hyundaia. Okazało się, że mężczyzna też jechał na tzw. podwójnym gazie. Badanie wykazało 1,5 promila alkoholu. 60-letniemu mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Mieszkaniec gminy Lipie musi się liczyć z podobnymi konsekwencjami. Sprawę prowadzą kryminalni z Komisariatu Policji w Krzepicach.

Fot. Materiały kłobuckiej Policji

Page generated in 0.0165 seconds.