Z ostatniej chwili

Nowa inwestycja ZF

2021-07-01 13:25:02 informacje
img

Zakład Elektroniki ZF, produkujący najnowszą elektronikę dla wiodących marek samochodowych na świecie rozbudowuje swoją siedzibę w Częstochowie – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Inwestycja, której koszt to ok. 230 milionów zł, wiąże się z utworzeniem minimum 50 nowych miejsc pracy. Firma deklaruje dalsze rozszerzanie produkcji w zakresie zaawansowanych technologii wspomagania kierowcy.

W czwartek 24 czerwca Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE) wydała decyzję o przyznaniu pomocy publicznej dla nowej inwestycji ZF.

- Mamy bardzo pozytywne doświadczenia we współpracy z KSSE, a także w obszarze budowy i wdrażania produkcji w Zakładzie Elektroniki ZF w Częstochowie. Z tego względu podjęliśmy decyzję o wdrożeniu następnych projektów i produktów w zakresie zaawansowanych technologii systemów wspomagania kierowcy, zintegrowanego bezpieczeństwa i kontroli ruchu pojazdu - wyjaśnił Krzysztof Gablankowski, dyrektor częstochowskiego Zakładu Elektroniki ZF.

ZF Group to od lat jeden z największych pracodawców w regionie. W częstochowskich zakładach ZF powstają już pasy, poduszki powietrzne, jest także centrum zakupów, centrum inżynieryjne i centrum usług wspólnych rozliczające europejskie zakłady grupy.

Zakład Elektroniki jest najmłodszym oddziałem, niedawno podjął współpracę z jedną z częstochowskich szkół i cały czas rekrutuje nowych pracowników.

Na zdjęciu: Zakład Elektroniki ZF w Częstochowie, który w ubiegłym roku uruchomił produkcję seryjną

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0181 seconds.