Z ostatniej chwili

Nowy zakątek w Brzezinach – do rekreacji i integracji

2021-12-13 11:43:11 informacje
img

Nowy zakątek w Brzezinach – do rekreacji i integracji

Nowy zakątek rekreacyjno-integracyjny pojawił się w w Brzezinach w związku z zakończeniem pierwszego etapu prac przy budowie parku z Budżetu Obywatelskiego. Gdy znowu się zazieleni, będzie widać, jak tam ładnie – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

W ramach zadania zagospodarowano porośnięty drzewami i krzewami teren zielony o powierzchni ok. 1700 m kw. w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 15 im. Polskich Noblistów przy ul. Wirażowej. 

Wybudowano ścieżkę spacerową do uprawiania nordic walking oraz place wypoczynkowe z ławkami i ławką modułową typu „stonoga” do spotkań w większym gronie lub lekcji na świeżym powietrzu. Wzdłuż alejki zamontowano urządzenia do ćwiczeń, w tym – drabinkę poziomą, skośną, walec, zestaw przeszkód „góra-dół”. 

Teren wyposażono w kosze na śmieci, stojak rowerowy w formie kłody na kilka jednośladów oraz w tablicę z regulaminem dla korzystających z obiektu.

Prace wykonała firma z Koszęcina – Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Adagon. Ich wartość wyniosła ponad 75,5 tys. zł.

Fot. Centrum Usług Komunalnych 

Page generated in 0.0206 seconds.