Z ostatniej chwili

O całokształcie z Jakubem Żulczykiem

2022-10-06 11:48:14 informacje
img

Pisarz Jakub Żulczyk będzie gościem Ośrodka Promocji Kultury (ul. Dąbrowskiego 1) w piątek 7 października o godz. 19.00. Możemy się spodziewać rozmowy meandrującej po całym dotychczasowym dorobku autora „Ślepnąc od świateł” – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.  

Jakub Żulczyk jest absolwentem dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Współpracował z pismami „Lampa”, „Machina”,„Tygodnik Powszechny”, „Elle” i „Wprost” – by wymienić niektóre. Współprowadził też programy radiowe i telewizyjne. W 2006 r. zadebiutował powieścią „Zrób mi jakąś krzywdę... czyli wszystkie gry video są o miłości” – książką o podróży studenta i  uzależnionej od gier nastolatki. Dwa lata później ukazało się „Radio Armageddon” – o zespole założonym przez nastolatków z prywatnego liceum. W późniejszych latach sięgał po prozę gatunkową – „Instytut” był horrorem, a „Zmrojewo” i „Świątynia” – czymś w rodzaju fantastyki dla młodzieży. Jego powieść  „Ślepnąc od świateł”, mroczna historia o warszawskim, zagadkowym dilerze narkotyków  – została przeniesiona do kanału HBO w formie serialu.  Wydane trzy lata temu „Czarne słońce”, pełne aluzji do współczesnego życia społecznego, było krytykowane jako „antychrześcijańskie”, choć sam autor przekonująco wyjaśniał, że jest wręcz przeciwnie: jest to książka przeciwko instytucji, a nie wspólnocie wierzących. Ostatnią jak dotąd książką Żulczyka jest „Informacja zwrotna” – powieść o poszukującym syna alkoholiku. 

Postać Jakuba Żulczyka pojawia się w sferze publicznej także w kontekście jego wypowiedzi w social mediach na temat aktualnych spraw społeczno-politycznych w Polsce.   

Wstęp na spotkanie – wolny.  

Fot. Łukasz Kolewiński / Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0162 seconds.