Z ostatniej chwili

Obchody urodzin Niepodległej

2022-11-08 12:53:11 informacje
img

Główne miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości odbędą się 11 listopada na pl. Biegańskiego przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego, wcześniej jednak, w najbliższy czwartek Filharmonia Częstochowska zorganizuje uroczysty koncert „Jak długo w sercach naszych” – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

11 listopada o 10.00 w Bazylice Archikatedralnej pw. Św. Rodziny zostanie odprawiona msza św. Za Ojczyznę, celebrował ją będzie abp metropolita częstochowski Wacław Depo.

Centralna uroczystość rozpocznie się w piątek o godz. 17.00 na pl. Biegańskiego, wcześniej (godz. 16.30) kwiaty zostaną złożone w alei Sienkiewicza przed Grobem Nieznanego Żołnierza i przed pomnikiem księdza Jerzego Popiełuszki.

Na pl. Biegańskiego zostanie odczytany Apel Pamięci, przysięgę złożą klasy mundurowe, przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego będą składane kwiaty, przewidziano też wspólne śpiewanie pieśni historycznych.

Natomiast 10 listopada w Filharmonii Częstochowskiej odbędzie się o 19.00 specjalny koncert „Jak długo w sercach naszych” w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej oraz Chóru Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum. Koncert będzie okazją, aby wręczyć wyróżnienia „Tym, co służą Miastu i Ojczyźnie”.

- Data 11 listopada napawa dumą z bycia Polakiem, ale i częstochowianinem. Cieszmy się naszą wolnością i róbmy wszystko, by ją zachować! -  zachęca do wspólnego udziału w obchodach Urodzin Niepodległej prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Page generated in 0.0141 seconds.