Z ostatniej chwili

Od czwartku kolejne zmiany na skrzyżowaniu alei Jana Pawła II i Armii Krajowej

2021-07-13 15:39:53 informacje
img

Rozpoczyna się kolejny etap przebudowy linii tramwajowej na wysokości skrzyżowania alei Jana Pawła II z aleją Armii Krajowej. Od czwartku 15 lipca od godz. 9.00 prace przenoszą się na południową jezdnię alei Jana Pawła II, w związku z czym ruch w obie strony na wysokości torów tramwajowych będzie odbywał się nitką północną.

We wtorek otwarta została jezdnia północna skrzyżowania od strony Tysiąclecia, ale już 15 lipca (czwartek) rano – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – prace rozpoczną się na jezdni południowej. Dlatego wprowadzona zostanie zmiana w czasowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu polegająca na zamknięciu południowej jezdni (a więc wylotu skrzyżowania w kierunku wschodnim).

Ruch przez skrzyżowanie na wysokości torów tramwajowych  w obu kierunkach będzie się odbywał jezdnią północną.

Uwaga: nie będzie możliwy lewoskręt w aleję Armii Krajowej dla jadących aleją Jana Pawła II od strony zachodniej w kierunku Tysiąclecia (sugerowany objazd ulicą Kilińskiego).

Powrót na jezdnię południową za skrzyżowaniem dla jadących w kierunku wschodnim ma być możliwy dzięki tymczasowej przewiązce.  

W związku z remontem (i wynikającymi z niego utrudnieniami) kierowcy tranzytowi proszeni są o omijanie skrzyżowania i wcześniejszy wybór np. autostradowej obwodnicy Częstochowy A1 (wjazdy i wyjazdy na węzłach Częstochowa Północ, Częstochowa Jasna Góra, Częstochowa Blachownia). Pozwoli to zaoszczędzić czas przejazdu przez miasto i umożliwi zminimalizowanie utrudnień dla ruchu lokalnego.

Page generated in 0.0168 seconds.