Z ostatniej chwili

Od poniedziałku zmiany wzdłuż Głównej i Przejazdowej

2022-05-20 10:54:56 informacje
img

W związku z rozbudową DK-46 od 23 maja częściowej zmianie ulegnie tymczasowa organizacja ruchu w ciągu ulic Głównej i Przejazdowej.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg, zmiany dotyczą odcinków:

- od skrzyżowania ul. Przejazdowej z Przelotną do skrzyżowania ul. Przejazdowej z ul. Energetyków. Ruch będzie się tam odbywał wahadłowo przy sterowaniu sygnalizacją świetlną po prawej stronie (od strony kolei) na wykonanej obecnie nowej nawierzchni bitumicznej. Prace budowlane będą zaś prowadzone po lewej stronie jezdni.

- od granic miasta do skrzyżowania ul. Przejazdowej z Szybową 

Wprowadzony zostanie tam ruchu wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

Uwaga, ruch wahadłowy z odcinka: skrzyżowania ul. Przejazdowej z Szybową do skrzyżowania ul. Przejazdowej z Marynarską zostanie zastąpiony ruchem w obu kierunkach po nowej nawierzchni bitumicznej. 

Wszystkie prace związane z gruntowną przebudową ulic: Głównej i Przejazdowej wraz z budową nowego śladu DK-46 (tzw. obejścia ul. św. Barbary) mają zakończyć się w drugiej połowie 2023 r. Zadanie realizowane w ramach programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie” jest drugą co do wielkości, największą inwestycją drogową we współczesnej historii miasta. Jej koszt to blisko 100 mln zł, a budowa dofinansowana jest także ze środków UE.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0243 seconds.