Z ostatniej chwili

Odblaskowy Dzień Seniora w Blachowni

2022-11-16 11:49:19 informacje
img

Policjanci z Częstochowy wspólnie z przedstawicielami starostwa odwiedzili 14 listopada podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Blachowni, gdzie przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze i rozdali elementy odblaskowe. Tego samego dnia mundurowi z prewencji i dzielnicowi z Blachowni przeprowadzili prelekcję w Dziennym Domu Pomocy Seniorom, podkreślając, jak ważna jest przezorność i ograniczone zaufanie w kontaktach z obcymi – informuje częstochowska Policja.

Ogólnopolski Dzień Seniora był doskonałą okazją do spotkania z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej oraz osobami starszymi z Dziennego Domu Pomocy Seniorom w Blachowni. Zastępca Komendanta Komisariatu w Blachowni podkomisarz Joanna Beneś wspólnie z blachowniańskimi dzielnicowymi oraz profilaktykami z prewencji i ruchu drogowego rozmawiali z uczestnikami spotkań o bezpieczeństwie. Przestrzegali przed oszustami wykorzystującymi ich dobre serce i poruszali kwestię bezpiecznego poruszania się po drogach.

W spotkaniu z podopiecznymi DPS w Blachowni uczestniczyła również Anetta Ujma, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich wraz z głównym specjalistą Starostwa Powiatowego w Częstochowie Edytą Waryś, a także Marcin Huras, dyrektor w Domu Pomocy Społecznej w Blachowni. Po prelekcji uczestnicy spotkania otrzymali elementy odblaskowe i wyszli przed budynek, by utrwalić sobie podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0166 seconds.