Z ostatniej chwili

Otwarcie „Fabryki Pomysłów”

2023-11-22 11:00:06 informacje
img

Otwarcie „Fabryki Pomysłów”

Dzięki dotacji z miejskiego programu „Akademicka Częstochowa” w Bibliotece Głównej Politechniki Częstochowskiej powstało miejsce, które będzie sprzyjać doskonaleniu metod kreatywnego rozwiązywania problemów – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Uroczystego przecięcia wstęgi 20 listopada wspólnie dokonali rektor Politechniki Częstochowskiej prof. dr hab. inż. Norbert Sczygiol oraz prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Zebranych powitała dyrektor Biblioteki Głównej PCz dr hab. Dagmara Bubel, która przypomniała, że „Fabryka Pomysłów” została stworzona z myślą o studentach i pracownikach uczelni oraz otoczeniu lokalnym i edukacyjnym częstochowskiego regionu.
Taka przestrzeń promuje techniki pracy i dyskusji grupowej jako bardziej efektywnej niż praca indywidualna – przyznawała.

Kolorowy wystrój wnętrz ma zapewnić komfort i skłaniać do zaangażowania się w rozmowę. Bezpośredni dostęp do najnowszej literatury zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej oraz do najnowszych źródeł wiedzy i informacji naukowej dostępnej w bibliotece pozwoli uzyskać jak najlepsze efekty spotkań.

W ramach „Akademickiej Częstochowy” zakupiono wyposażenie pokoju: monitor z osprzętem, sofy, pufy, stoliki i wiszący fotel.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.016 seconds.