Z ostatniej chwili

Patrole z nowym radiowozem

2022-01-04 15:07:08 informacje
img

Nowy radiowóz za 170 tys. zł dostała częstochowska Straż Miejska. To ford transit connect w pełni przystosowany do służby patrolowej oraz do przewożenia zatrzymanych osób - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Samochód przekazał strażnikom prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, podkreślając potrzebę posiadania niezawodnego radiowozu: - W ubiegłym roku dyżurni odebrali prawie 15 tysięcy zgłoszeń, które wymagały pilnej interwencji w różnych punktach miasta. Straż Miejska musi być więc mobilna.   

Radiowóz odebrał komendant Straży Miejskiej w Częstochowie Artur Hołubiczko, a w spotkaniu uczestniczył także m.in. Rafał Kusal, naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Częstochowy, który realizował zakup ze środków pochodzących z tzw. „korkowego”, czyli wpłat za zezwolenia alkoholowe. 

– To już drugi ford connect dla naszych patroli, poprzedni otrzymaliśmy w maju ubiegłego roku – przypominał komendant Artur Hołubiczko. – Samochód jest przystosowany do wszelkich naszych zadań w służbie patrolowej, łącznie z tym, że ma specjalny przedział do przewozu osób zatrzymanych, nietrzeźwych, wymagających pomocy.

Pojazd uzupełni tabor samochodowy Straży Miejskiej, który – poza wspomnianymi – liczy sobie trzy vany fordy custom oraz dwa osobowe fordy focusy (w tym nieoznakowanego) z 2015 r., kiedy najbardziej wzmocniono flotę aut. Strażnicy korzystają także z nieoznakowanego chevroleta z 2005 r.

Fabrycznie nowy pojazd kupiono z „alkoholowych” środków budżetowych przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM.  Cena auta – 170 tys. zł –  zawiera serwisowanie i gwarancję przez najbliższe 4 lata. Radiowóz będzie służył do sprawnego wykonywania zadań strażników, związanych z działaniem „oka” monitoringu wizyjnego i realizowania zgłoszeń mieszkańców Częstochowy.

Fot. Łukasz Kolewiński / Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0224 seconds.