Z ostatniej chwili

Pijane i agresywne kobiety

2021-12-01 11:12:15 informacje
img

Policjanci z Olsztyna zatrzymali dwie mieszkanki powiatu rybnickiego, które znieważyły i naruszyły ich nietykalność cielesną podczas interwencji w miejscu publicznym. Badanie na zawartość alkoholu wykazały, że były kompletnie pijane. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie usłyszały zarzuty. O ich dalszym losie zdecyduje sąd – informuje częstochowska Policja.

24 listopada patrol z Olsztyna otrzymał zgłoszenie o 2 awanturujących się klientkach, które nie chciały opuścić jednego z olsztyńskich lokali gastronomicznych, uniemożliwiając jego zamknięcie. Gdy policjanci dotarli na miejsce, zastali 2 kobiety w wieku 53 i 58 lat, które były bardzo pobudzone i agresywne. Gdy zobaczyły policjantów, zaczęły ich wyzywać, używając przy tym słów wulgarnych i obelżywych, ponadto nie stosowały się do wydawanych poleceń, a po wyprowadzeniu z lokalu jedna z nich wpadła w furię i zaczęła popychać policjantów i szarpać ich za mundury. Stróże prawa usłyszeli też, że zostaną zwolnieni ze służby. 

Kobiety były kompletnie pijane. 58-latka miała ponad 5 promili alkoholu w organizmie, a jej 53-letnia koleżanka ponad 1,5.

Gdy wytrzeźwiały, usłyszały zarzut znieważenia policjantów. Grozi im kara grzywny, ograniczenia wolności lub nawet 1 roku pozbawienia wolności. 58-latka dodatkowo odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej stróżów prawa, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0215 seconds.