Z ostatniej chwili

Pijany kierowca opla uciekał przed drogówką

2022-10-05 11:18:30 informacje
img

Policjanci z kłobuckiej drogówki po krótkim pościgu zatrzymali w Grodzisku 41-letniego kierowcę opla, który mimo wyraźnych sygnałów dawanych mu przez mundurowych nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Powód próby zatrzymania pojazdu był poważny, gdyż nieodpowiedzialny kierowca w terenie zabudowanym prowadził samochód z prędkością 107 km/h. Okazało się, że mężczyzna był pijany – miał w organizmie ponad 2,7 promila alkoholu – informuje kłobucka Policja.

W minionym tygodniu na ulicy Zamkowej we Wręczycy Małej patrol drogówki podjął próbę zatrzymania do kontroli drogowej pojazdu, którego kierowca w terenie zabudowanym jechał z prędkością 107 km/h. Mundurowi dali kierującemu wyraźny sygnał do zatrzymania, jednak ten zignorował go i zaczął uciekać. Stróże prawa ruszyli za pojazdem w pościg, który zakończył się w miejscowości Grodzisko. Okazało się, że samochodem kierował 41-letni mieszkaniec Kłobucka, od którego była wyczuwalna silna woń alkoholu. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, a badanie potwierdziło, że jest pijany. Miał w organizmie ponad 2,7 promila alkoholu!

Sprawą nieodpowiedzialnego kierowcy zajmują się kłobuccy kryminalni. Oprócz przekroczenia prędkości mężczyzna odpowie również za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz za jazdę w stanie nietrzeźwości. O jego dalszym losie zadecydują prokurator i sąd.

Page generated in 0.0165 seconds.