Z ostatniej chwili

Pikniki wojskowe najbliżej Częstochowy 12 i 15 sierpnia

2023-08-11 12:27:46 informacje
img

Na pikniki z okazji Święta Wojska Polskiego zaprasza resort obrony. 12 sierpnia będzie się można wybrać do Kochanowic, a 15 sierpnia – do Olsztyna – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Organizator zapowiada pokazy sprzętu, żołnierską grochówkę, atrakcje dla dzieci. 

W całej Polsce odbędzie się ok. 70 takich pikników wojskowych – pod hasłem „Silna Biało-Czerwona”. Wszędzie można się spodziewać pokazów sprzętu i wyszkolenia żołnierzy, możliwości degustacji wojskowej grochówki, gier i zabaw dla najmłodszych. Wśród sprzętu wojskowego, któremu będzie się można przyjrzeć w towarzystwie samych żołnierzy, organizatorzy wymieniają czołg Leopard 2A4, polski transporter opancerzony Rosomak, wyrzutnię rakietową Langusta, przeciwlotniczy zestaw rakietowy Poprad czy moździerz samobieżny Rak. 

Na piknikach nie zabraknie również punktów rekrutacyjnych – będzie w nich można dowiedzieć się wielu rzeczy „z pierwszej ręki” na temat służby w Wojsku Polskim. 

Na terenie podlegającym Wojskowemu Centrum Rekrutacji (WCR) Częstochowa odbędą się dwa pikniki – 12 sierpnia na placu przy Gminnym Centrum Kultury i Informacji przy ul. Lublinieckiej 5 w Kochanowicach oraz 15 sierpnia w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Olsztynie k. Częstochowy.

Page generated in 0.0161 seconds.