Z ostatniej chwili

Piraci drogowi z bmw w obiektywie policyjnego radaru

2022-06-09 12:28:11 informacje
img

Policjanci z częstochowskiej grupy SPEED zatrzymali 2 kierowców bmw, którzy na tym samym odcinku drogi znacznie przekroczyli dopuszczalną prędkość. Oprócz wysokiej grzywny, zostali ukarani 10 punktami karnymi i stracili swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące – informuje częstochowska Policja.
Grupa SPEED to policjanci, którzy stanowczo reagują na brawurową jazdę, wykluczając z ruchu piratów drogowych stwarzających realne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze. Wczoraj, 8 czerwca w Chorzenicach na drodze krajowej numer 91 zatrzymali do kontroli 32-letniego kierującego bmw z powiatu radomszczańskiego, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 124 km/h. Kierujący został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł oraz 10 punktami karnymi. Stracił również swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące. Po około 45 minutach, na tym samym odcinku drogi inny kierujący bmw, widząc policyjny patrol, zwolnił do 50 km/h, następnie po tym, jak minął policjantów, gwałtownie przyspieszył, wyprzedzając jadące przed nim samochody. Policjanci natychmiast zareagowali na tak lekceważące zachowanie. Sprawdzili prędkość bmw, które oddalało się, pędząc w obszarze zabudowanym o 74 km/h za szybko. Za kierownicą siedział 45-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego. Podobnie jak poprzedni kierujący, przez 3 kolejne miesiące nie będzie mógł teraz prowadzić jakiegokolwiek pojazdu mechanicznego, ponadto został ukarany mandatem w kwocie 2,5 tys. zł. Dodatkowo na jego koncie pojawiło się 10 punktów karnych.

Kierowco!

  • -Przekraczając dozwoloną prędkość, ryzykujesz nie tylko utratą prawa jazdy, ale przede wszystkim życiem!
  • -Nie wyprzedzaj na przejściu dla pieszych ani bezpośrednio przed nim.
  • -Nie omijaj pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem, by ustąpić pierwszeństwa pieszemu.
  • -Przestrzegaj obowiązujących przepisów.
  • -Jedź z prędkością umożliwiającą panowanie nad pojazdem.
  • -Zachowuj bezpieczny odstęp od poprzedzających samochodów.
  • -Nie korzystaj podczas jazdy z telefonu komórkowego i innych urządzeń, wymagających twojej uwagi.
  • -Kieruj się wyobraźnią i zasadą ograniczonego zaufania.

Kierujący, którzy przekraczają dozwoloną prędkość, muszą się liczyć z wyższymi mandatami. Wysokość mandatów za przekroczenie prędkości:

-do 10 km/h – 50 zł

-od 11 do 15 km/h – 100 zł

-od 16 do 20 km/h – 200 zł

-od 21 do 25 km/h – 300 zł

-od 26 do 30 km/h – 400 zł

-od 31 do 40 km/h – 800 zł

-od 41 do 50 km/h – 1000 zł

-od 51 do 60 km/h – 1500 zł

-od 61 do 70 km/h – 2000 zł

-od 71 km/h i więcej – 2500 zł.

Wysokie kwoty mandatów za wykroczenia drogowe mają przede wszystkim zdyscyplinować kierujących i wyeliminować naganne zachowania za kierownicą. Policja apeluje do wszystkim uczestników ruchu drogowego o rozsądek, ostrożność i wyobraźnię. Najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo!

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0236 seconds.