Z ostatniej chwili

Początek sezonu kąpielowego na obiektach MOSiR

2022-06-15 12:49:55 informacje
img

W najbliższą sobotę (18 czerwca) rozpoczyna się sezon kąpielowy w Parku Wypoczynkowym „Lisiniec” i na Pływalni Letniej przy ul. Dekabrystów 45 – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Przygotowania do tegorocznego sezonu letniego na Lisińcu MOSiR rozpoczął już w grudniu 2021 r. Wówczas kosztem ponad 50 tys. zł sprowadzono kolejnych 300 ton piasku z Łeby, który rozsypany został na plaży kąpieliska „Bałtyk-Adriatyk”. Ponadto wzdłuż drogi prowadzącej do pawilonu plażowego posadzono kolejne 20 drzew (klonów pospolitych), a na terenach obsadzonych krzewami ozdobnymi wykonano prace pielęgnacyjne. 

18 czerwca (sobota) będzie pierwszym dniem funkcjonowania kąpieliska, które czynne będzie codzienne do 28 sierpnia w godz. 10.00 – 20.00. W tym okresie, na zlecenie Ośrodka, bezpieczeństwo kąpiącym zapewniać będzie minimum trzech ratowników delegowanych do pracy przez częstochowski WOPR. Warto podkreślić, że MOSiR, w ramach działań dostosowujących obiekt do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, kosztem ponad 12 tys. zł wyposażył kąpielisko w specjalistyczny wózek, który umożliwia komfortowe przemieszczanie się po plaży i pływanie po wydzielonym akwenie. 

Po przerwie spowodowanej pandemią na Lisińcu ponownie działać będzie wypożyczalnia sprzętu pływającego, która w minionych latach oferowała 18 rowerów wodnych, 10 kajaków i 6 desek SUP. Amatorzy spędzania czasu na wodzie będą mogli pływać po zbiornikach „Bałtyk” i „Adriatyk”. Należy dodać, że MOSiR za blisko 100 tys. zł dokupił 16 fabrycznie nowych, komfortowych rowerów wodnych. Wypożyczalnia w tegorocznym sezonie letnim funkcjonować będzie w okresie 18.06 – 28.08 - w godzinach 10.00–20.00. Cennik oferowanych usług dostępny jest na stronie www.mosir.pl

18 czerwca (sobota) będzie również pierwszym dniem funkcjonowania Pływalni Letniej przy ul. Dekabrystów 45. Obiekt w tegorocznym sezonie letnim czynny będzie do 28 sierpnia, codziennie w godz. 10.00–19.00. W tym okresie, na zlecenie Ośrodka, bezpieczeństwo kąpiącym zapewniać będzie minimum pięciu ratowników częstochowskiego WOPR. Podobnie jak w przypadku kąpieliska w Parku Wypoczynkowym „Lisiniec”, Pływalnia została wyposażona w specjalistyczny wózek, który umożliwi osobom z niepełnosprawnościami wygodne poruszanie się po terenie obiektu i pływanie w niecce basenowej.  Cennik pływalni na stronie www.mosir.pl

Obok Pływalni Letniej przy Dekabrystów czynny jest oczywiście także Park Wodny, którego klienci będą mogli korzystać w sezonie także z Pływalni i jej terenu (w ramach czasowych biletu zakupionego do Parku Wodnego). Dla korzystających z odkrytej Pływalni dostępny będzie natomiast lokal gastronomiczny w Parku Wodnym oraz saunarium – po dokupieniu osobnego biletu.

 

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0241 seconds.