Z ostatniej chwili

Policjanci sprawdzają pustostany

2021-11-15 11:44:30 informacje
img

Zmienna aura i niska temperatura mogą być poważnym zagrożeniem dla osób niemających bezpiecznego schronienia. Policja apeluje by w sytuacji zauważenia lub posiadania informacji o osobie bezdomnej informować odpowiednie służby. Nie bądźmy obojętni na los drugiego człowieka.

Policjanci z częstochowskiej prewencji wspólnie ze strażą miejską i częstochowskimi streetworkerami ze stowarzyszenia wzajemnej pomocy „Agape” kontrolują opuszczone miejsca, garaże, altany i klatki schodowe, by pomóc najbardziej potrzebującym. Angażują się w znalezienie schronienia osobom dotkniętym bezdomnością oraz wskazują możliwości skorzystania przez nich z dostępnych form pomocy.

Oprócz niebezpieczeństwa związanego z narażeniem na niskie temperatury, osoby te często tracą życie w pożarach lub w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Zagrożeniem dla nich jest także stan techniczny budynków, w których przebywają. W większości przypadków są to pustostany przeznaczone do rozbiórki. Dlatego tak ważne jest zwracanie uwagi na osoby, których częstym miejscem przebywania są właśnie takie niczym niezabezpieczone miejsca. Nie bądźmy też obojętni na widok osób leżących przy drodze bądź niestosownie ubranych do pory zimowej. Zwracajmy uwagę przede wszystkim na dzieci, osoby starsze oraz bezdomne. Od naszej postawy może zależeć ich życie. 

O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze, dzwoniąc pod numer alarmowy 112, 997 lub 986.

Od 1 listopada do 31 marca działa specjalna, całodobowa infolinia, obejmująca teren całego województwa śląskiego, gdzie pod numerem telefonu 987 można uzyskać informację o możliwości pomocy bezdomnym. 

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0232 seconds.