Z ostatniej chwili

Policjanci uratowali tonącego

2021-08-02 14:19:48 informacje
img

Policjanci z myszkowskiej patrolówki w ostatniej chwili uratowali 66-letniego mężczyznę. Wyciągnęli z wody tonącego i udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej – informuje myszkowska Policja. 

Do zdarzenia doszło w czwartek. Oficer dyżurny myszkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w rejonie rzeki Warty w Myszkowie przy ul. Pułaskiego tonie mężczyzna. Patrol mundurowych błyskawicznie zjawił się na miejscu. Policjanci zauważyli, że pływak nie jest w stanie utrzymać głowy nad lustrem wody. Nie zastanawiając się ani chwili dłużej, podjęli akcję ratunkową i tuż przy śluzie ujścia wody wyciągnęli mężczyznę na brzeg. Okazało się, że uratowany to 66-letni mieszkaniec Myszkowa; spacerując przy brzegu, poślizgnął się i wpadł do wody. Nie umiał sam o własnych siłach wydostać się z wody. Był pod działaniem alkoholu. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

Jeden z mundurowych na co dzień jest policjantem Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w Komendzie Powiatowej Policji w Myszkowie. W Policji służy od 12 lat. Ma uprawnienia ratownika Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i sternika motorowodnego. Od 9 lat, co roku w sezonie letnim pełni służbę w Posterunku Wodnym w Poraju. Takich sytuacji w swojej karierze policyjnej miał już kilka. Oby było ich jak najmniej.

Page generated in 0.0162 seconds.