Z ostatniej chwili

Ponad 40 kg marihuany nie trafi na rynek

2021-11-03 12:02:01 informacje
img

Częstochowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w miejscu zamieszkania uprawiał blisko 1 300 konopi indyjskich oraz posiadał ponad 40 kg marihuany. Ponadto na jego posesji ujawniono auto pochodzące z kradzieży. Mężczyzna odpowie przed sądem, a najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie – informuje częstochowska Policja.

Kryminalni z Komisariatu Policji III posiadali informację, że w centrum Częstochowy przechowywane są narkotyki. Policjanci udali się we wskazane miejsce. Na miejscu zabezpieczyli ponad 1300 krzewów konopi indyjskich innych niż włókniste oraz ponad 40 kg marihuany. W trakcie działań funkcjonariusze na posesji ujawnili pojazd marki Audi pochodzący z kradzieży dokonanej na terenie Słowacji oraz nielegalny pobór prądu. Na miejscu zatrzymany został 66-latek z Częstochowy. Najbliższe 3 miesiące decyzją sądu spędzi w areszcie.

Tego samego dnia mundurowi z wydziału kryminalnego komendy miejskiej, zatrzymali 32-letniego mieszkańca Częstochowy, który na polanie uprawiał 22 krzewy konopi innych niż włókniste oraz posiadał ścięte krzewy o wadze około 5 kg. W swym plecaku ukrywał w chwili zatrzymania dodatkowo ponad 800 g marihuany. Odpowie przed sądem, a grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0264 seconds.