Z ostatniej chwili

Ponad pół miliona wypożyczeń miejskich jednośladów

2022-11-10 14:01:45 informacje
img

Ponad 64 tysiące wypożyczeń. Tak wygląda podsumowanie tegorocznego sezonu Częstochowskiego Roweru Miejskiego. Oznacza to, że przez ostatnie 5 lat częstochowskie jednoślady zostały wynajęte ponad pół miliona razy – podsumowuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

W ubiegłym tygodniu zakończył się kolejny sezon Częstochowskiego Roweru Miejskiego. Dzięki uzupełnieniom systemu CRM w ramach Budżetu Obywatelskiego w mieście działało 26 stacji, gdzie czekało 239 rowerów. 

W tym sezonie użytkownicy skorzystali z roweru miejskiego 64.554 razy. Łączny tegoroczny czas wynajmu to ponad 1193 dni ciągłego wypożyczenia. Najczęściej wypożyczany jednoślad osiągnął wynik prawie 565 wynajmów, a najaktywniejszy użytkownik, rekordzista tego sezonu, korzystał z usługi 480 razy, czyli ponad 2,5 raza dziennie. 

Najczęściej odwiedzane stacje to: plac Biegańskiego, plac Daszyńskiego, Promenada/Kiedrzyńska i Armii Krajowej/Politechnika, które łącznie odpowiadały za ponad 30% wszystkich wypożyczeń w tym roku.

Z Częstochowskiego Roweru Miejskiego można korzystać od wiosny 2018 r. Wtedy, w ciągu kilku miesięcy – od kwietnia do końca października – mieszkańcy wypożyczyli miejskie jednoślady ponad 175 tysięcy razy. Rok później było to blisko 150 tysięcy razy. Następnie liczba ta drastycznie spadła. W czasie pandemii – w 2020 roku – ponad 88 tysięcy razy, a w ubiegłym roku zaledwie... 33 tysiące (sezon wystartował o wiele później, bo dopiero w lipcu). Jednak tegoroczny wynik – ponad 64 tysięcy wypożyczeń – pokazuje, że taka forma podróżowania po Częstochowie, wciąż cieszy się sporym zainteresowaniem.

Częstochowski System obsługiwany jest przez firmę Nextbike Polska, największego dostawcę i operatora sieci wypożyczalni w kraju.

 

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0167 seconds.