Z ostatniej chwili

Pożar w sercu

2021-09-20 11:24:56 informacje
img

- Kabaret muzyczny z wolna staje się naszą specjalnością - mówi Robert Dorosławski, dyrektor Teatru im. A. Mickiewicza, zapowiadając najnowszą premierę. A będzie nią „Pożar w sercu”, spektakl, w którym usłyszymy lubianych aktorów w piosenkach może już nie najmłodszych, a jednak wiecznie młodych.

- Zrodził się przez pandemię - wyjaśnia Robert Dorosławski. -  Wydział Zdrowia Urzędu Miasta przyznaje nagrody im. Władysława Biegańskiego, lecz pandemia uniemożliwiła w 2020 roku tę uroczystość, na którą byliśmy zaproszeni. I wtedy zaczęliśmy się zastanawiać, czy nie pokazać nowego spektaklu. Tak powstał koncert „Rytm w sercu”, z tytułem, który nawet medycznie brzmi. A „Pożar w sercu”  dostosowany do teatralnej formy, gdyż „Rytm w sercu” to koncert okolicznościowy - jest przedstawieniem na jego bazie.

Wykorzystane w nim piosenki bliższe są tym razem tematowi, mniej trzymają się cezury czasowej niż „Zaczarowany koń”, gdzie określono, że mają pochodzić z lat pięćdziesiątych.

Są to np.: „Wakacje z blondynką”, „Poszłabym za Tobą”, „Rebeka”, „W Polskę idziemy…”, wreszcie „Tato, kup mi dżinsy” czy tango „Stachu”, wszystkie w aranżacjach zespołu Makabunda.

Poza - co oczywiste - wspólnym nuceniem, będzie i miejsce na humor, i na wspomnienia, spektakl  został bowiem pomyślany w konwencji parawykładu z piosenkami.

Na scenie ujrzymy i usłyszymy tym razem 17 osób: 8 z zespołu aktorskiego -  Iwonę Chołuj, Martę Honzatko, Hannę Zbyryt, Waldemara Cudzika, Adama Hutyrę, Michała Kulę, Macieja Półtoraka, Antoniego Rota, 8 z grupy muzyków grających na żywo - Wojtka „Brodiego” Turbiarza, Agnieszkę Pawełczyk, Damiana Kluźniaka, Piotra Nikoli, Wojciecha Cyndeckiego, Borysa Sławentę, Konrada Gzika, Adriana Gzika, i prowadzącego, a jest nim reżyser całości Robert Dorosławski (na zdjęciu).

Plakat do spektaklu stworzył Marcin Kozierkiewicz.

Premiera - w sobotę 25 września o godz. 19.00. A choć już dzień wcześniej zobaczą go uczestnicy Gali Politechniki Częstochowskiej, jednak w wersji okrojonej, będzie to więc faktycznie pierwsza  możliwość poznania całości.

Kolejne wrześniowe prezentacje:  w niedzielę 26 IX o 16.00 i 19.00, a październikowe: 14 X i 15 X o 18.00 oraz 16 X o 19.00.

Fot. Mikołaj Lesław Ataniel

Page generated in 0.0178 seconds.