Z ostatniej chwili

Przed Sąd za rozbój na niepełnosprawnym

2022-12-07 12:06:52 informacje
img

Prokuratura Rejonowa w Myszkowie skierowała do tamtejszego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom i kobiecie, dotyczący rozboju na osobie niepełnosprawnego, którego dopuścili się w Poraju we wrześniu 2022 r.

Jak informuje rzecznik prasowy prokurator Tomasz Ozimek, w toku śledztwa ustalono, że 30 września 2022 r. Marcin K., Witold J. i Wioletta L. pojechali samochodem na dworzec kolejowy w Poraju. Wcześniej uzgodnili, że okradną mężczyznę, który przyjedzie pociągiem i będzie miał przy sobie pieniądze z tytułu wynagrodzenia za pracę. Gdy pokrzywdzony wysiadł z pociągu, Marcin K. i Wioletta L. zaatakowali go, przewracając na ziemię oraz wielokrotnie uderzając rękami i kopiąc po całym ciele. W tym czasie Witold J. obserwował zdarzenie z samochodu, a następnie odjechał z pozostałymi sprawcami. W wyniku rozboju oskarżeni skradli mężczyźnie telefon komórkowy o wartości 60 zł. Ponadto spowodowali u niego obrażenia w postaci stłuczenia nosa, łuku brwiowego i klatki piersiowej.  

Podkreślenia wymaga, że pokrzywdzony jest osobą niepełnosprawną, poruszającą się przy pomocy kuli ortopedycznej. W trakcie rozboju oskarżeni odrzucili kulę na taką odległość, że mężczyzna nie mógł jej dosięgnąć. 

Sprawcy zostali zatrzymani przez policjantów jeszcze tego samego dnia m.in. w wyniku analizy zapisów monitoringu, który zarejestrował przebieg zdarzenia. Przesłuchani przez prokuratora przyznali się do zarzucanego im przestępstwa. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Myszkowie zastosował wobec nich tymczasowe aresztowanie.

Marcin K. (39 l.), Witold J. (62 l.) i Wioletta L. (46 l.) byli w przeszłości karani. 

Przestępstwo rozboju jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Page generated in 0.0151 seconds.