Z ostatniej chwili

Przedłużenie ul. Jesiennej do ul. Bór gotowe, cała droga niebawem będzie przejezdna

2023-05-15 11:37:21 informacje
img

Trwają odbiory techniczne rozbudowy ul. Jesiennej do ul. Bór. Po ich zakończeniu i wypełnieniu się formalności będzie można podróżować nowym odcinkiem drogi od łącznika z ul. Jagiellońską do ul. Rydza-Śmigłego. Po nowym śladzie drogi nie można jeszcze legalnie się poruszać ze względu na konieczność dopuszczenia drogi do użytkowania przez m.in. służby nadzoru budowlanego (konieczne procedury powinny zakończyć się jeszcze w maju). Wspomniane odbiory techniczne ul. Jesiennej dotyczą także przebudowanego odcinka w istniejącym śladzie od ul. Grzybowskiej, z czynnym już przejazdem kolejowym, do ul. Rydza-Śmigłego (można jeździć tym odcinkiem za zgodą kierownika budowy).

W spotkaniu podsumowującym dotychczas wykonane prace i realizowane odbiory techniczne wziął udział prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Towarzyszyli mu przedstawiciele wykonawcy robót i Miejskiego Zarządu Dróg.

Na odbieranych odcinkach budowy prace zasadnicze zostały zakończone. Pozostały, krótki odcinek ul. Jesiennej tj. od al. 11 Listopada do skrzyżowania z ul. Grzybowską, będzie wykonany do końca czerwca. I wtedy inwestycja będzie w pełni służyła mieszkańcom, stanowiąc spójną całość.

Ta ważna dla południowej części miasta inwestycja drogowa, realizowana w ramach programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie, znacznie poprawi układ komunikacyjny w tym rejonie. Będzie to istotna alternatywa komunikacyjna dla południowych dzielnic i ruchu międzydzielnicowego. Koszt całości zadania wyniosł ok. 15,5 mln zł z czego ponad 4,4 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a cała reszta to środki własne z budżetu miasta.

W ramach inwestycji wykonano m.in.:

• nową jezdnię o długości niespełna 1,2 km wraz z chodnikami po obu stronach drogi,

• odwodnienie drogi na całej jej długości,

• ścieżkę rowerową o długości niespełna 1,2 km,

• modernizację oświetlenia na całej długości drogi,

• przebudowę 6 skrzyżowań ( w tym 1 rondo) oraz 3 zatoki autobusowe,

• nowe zagospodarowanie terenu zielenią podnoszące jakość przestrzeni publicznej - informuje Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZD w Częstochowie.

Page generated in 0.0175 seconds.