Z ostatniej chwili

Przeprowadzka Filii nr 15 Biblioteki Publicznej

2022-07-06 10:44:46 informacje
img

Od 1 sierpnia Filię nr 15 Biblioteki Publicznej im. dr. Władysława Biegańskiego znajdziemy przy ul. Jerzego Szajnowicza-Iwanowa 55 – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Częstochowscy radni na ostatniej sesji zdecydowali o zmianie adresu Filii nr 15 Biblioteki Publicznej. Dotychczasowa siedziba nie spełniała podstawowych wymogów dostępności i standardów dobrze funkcjonującej placówki bibliotecznej, co było znacznym utrudnieniem dla odwiedzających.

To właśnie korzystający z usług Filii nr 15 – mieszkanki i mieszkańcy dzielnicy Częstochówka-Parkitka –  aktywnie włączyli się w poszukiwanie pomieszczenia odpowiadającego im lokalizacją oraz standardem i przedstawiali różne propozycje, finalnie wskazując na lokal usługowy przy ul. Jerzego Szajnowicza-Iwanowa 55. 

Nowa siedziba mieści się w bloku mieszkalnym, ma dwa wejścia z poziomu chodnika, duże okna, centralne ogrzewanie, klimatyzowaną powierzchnię magazynową, toaletę i szereg innych dogodności niezbędnych dla sprawnego funkcjonowania i pełnej dostępności placówki bibliotecznej. Po przewiezieniu i ustawieniu sprzętów i zbiorów można będzie wznowić działalność biblioteki, co planowane jest już na 1 sierpnia.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0141 seconds.