Z ostatniej chwili

Przetargi na promocję miasta poprzez sport

2021-05-27 10:20:58 informacje
img

Miasto ogłosiło przetargi na promocję Częstochowy poprzez sport, w tym piłkę nożną oraz żużel. W przypadku ich pozytywnego rozstrzygnięcia zostaną zawarte umowy, które będą obowiązywać do końca 2021 r. W tegorocznym budżecie miasta na ten cel zabezpieczono 3,2 mln zł - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Przetarg na promocję Częstochowy poprzez piłkę nożną zakłada promocję miasta poprzez drużynę piłkarską biorącą udział w rozgrywkach ekstraklasy lub I ligi, w których uczestniczy minimum 16 drużyn oraz podczas rozgrywek o Puchar Polski i w czasie innych zawodów.
Drużyna od momentu podpisania przez klub umowy do końca roku będzie promowała Częstochowę podczas wszystkich meczów. Zakres zamówienia obejmuje m.in.: posiadanie lub umieszczenie nazwy „Częstochowa” lub „Częstochowska”, „Częstochowski” lub „Częstochowskie”, itp. w nazwie zespołu; kreowanie pozytywnego wizerunku miasta w ramach działań informacyjno-promocyjnych przygotowanych i realizowanych przez wykonawcę; umieszczanie i eksponowanie logo miasta w różnorodny sposób na strojach zawodników, podczas meczów, w materiałach informacyjno-promocyjnych i poligraficznych; nieodpłatne użyczanie wizerunku zawodników zespołu oraz całej drużyny dla celów promocyjnych Częstochowy.
Termin składania ofert mija 29 czerwca o godz. 10.00. Szczegóły dotyczące przetargu można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej: https://bip.czestochowa.pl/przetarg/1169725/iz-271-27-2021
Podobny zakres zamówienia obejmuje drugi przetarg, dotyczący promocji miasta poprzez żużel. Jego przedmiotem jest usługa promocji poprzez zespół i poszczególnych zawodników biorących udział w rozgrywkach ekstraligi żużlowej oraz innych ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach żużlowych.
Drużyna i poszczególni zawodnicy będą zobowiązani do promocji Częstochowy podczas wszystkich spotkań w roli gospodarza i  wszystkich zawodów wyjazdowych w rozgrywkach ekstraligi żużlowej oraz innych zawodach żużlowych. Podobnie jak piłkarze, także żużlowcy będą zobligowani m.in. eksponować logo miasta oraz kreować jego pozytywny wizerunku. Promocję miasta uwzględni także sam klub w swych działaniach wizerunkowych.  
Umowa ma być zrealizowana do końca obecnego roku. Oferty można składać do 1 lipca - do godz. 10.00. Szczegóły dotyczące przetargu na promocję poprzez piłkę można znaleźć w BIP:
https://bip.czestochowa.pl/przetarg/1169725/iz-271-27-2021
W przypadku tzw. przetargów „unijnych”, a z takimi – z uwagi na próg zamówienia - mamy do czynienia w przypadku promocji miasta poprzez piłkę nożną i żużel, terminy składania ofert nie mogą być krótsze niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. 
Nieco krótszy czas na złożenie oferty (do 22 czerwca do godz. 10.00) został ustalony w przetargu na promocję miasta poprzez tenis stołowy (z uwagi na znacznie niższy próg finansowy zamówienia). 
Ten przetarg dotyczy promocji miasta przez drużynę tenisa stołowego podczas wszystkich spotkań w roli gospodarza oraz podczas wszystkich zawodów wyjazdowych w rozgrywkach organizowanych przez Polski Związek Tenisa Stołowego, a także poprzez zespół lub poszczególnych zawodników/poszczególne zawodniczki w innych ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach tenisa stołowego.
Link do dokumentacji przetargowej dotyczącej promocji poprzez tenis stołowy: https://bip.czestochowa.pl/przetarg/1169688/iz-271-29-2021
W budżecie miasta 2021 r. na promocję Częstochowy poprzez piłkę nożną i żużel zabezpieczono po 1,5 mln zł, a na promocję poprzez sport - tenis stołowy –  200 tys. zł.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0162 seconds.