Z ostatniej chwili

Raków o krok od Ligi Mistrzów

2023-08-16 13:03:57 informacje
img

Wygrywając dwumecz z Arisem Limassol częstochowska drużyna zapewniła sobie udział w ostatniej rundzie eliminacji do piłkarskiej Ligi Mistrzów, a w przypadku porażki grę w fazie grupowej Ligi Europy – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Raków Częstochowa pokonał w trudnym wyjazdowym rewanżu Aris 1:0 po bramce Frana Tudora i zagra w IV rundzie eliminacji Ligi Mistrzów, bo w pierwszym meczu – w Częstochowie – wygrał 2:1. To wielki sukces klubu i znaczący sukces polskiej klubowej piłki, biorąc pod uwagę europejskie osiągnięcia naszych klubów w ostatnich latach.

Walczącym heroicznie (także z uwagi na warunki pogodowe) piłkarzom, sztabowi szkoleniowemu oraz całemu klubowi należą się ogromne gratulacje, które płyną zresztą z całej Polski. Raków doszedł do tej fazy eliminacji Ligi Mistrzów, która była nieosiągalna w ostatnich latach dla drużyn z polskiej ligi.

W ostatniej rundzie eliminacji zespół Dawida Szwargi powalczy o fazę grupową Ligi Mistrzów z FC Kopenhaga. Pierwszy mecz odbędzie się 22 sierpnia (wtorek) o godz. 21.00 na Stadionie Arcelor Mittal Park w Sosnowcu. Rewanż 30 sierpnia (środa) o godz. 21 w Kopenhadze.

Fot. Artur Kucharski (UM)

Page generated in 0.0166 seconds.