Z ostatniej chwili

Referat komunikacji zawiesza przyjęcia interesantów

2021-03-12 15:14:39 informacje
img

Z uwagi na kolejne przypadki zakażenia koronawirusem Referat Komunikacji Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Częstochowy jest zmuszony od poniedziałku 15 marca czasowo zawiesić przyjęcia interesantów umawianych w celu osobistego załatwiania spraw związanych z rejestracją pojazdów oraz prawami jazdy – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

By wszcząć sprawę w Referacie Komunikacji, możliwe będzie nadal korzystanie z elektronicznej platformy E-PUAP, SEKAP lub z tradycyjnej przesyłki pocztowej. W celu uzyskania informacji możliwy będzie także kontakt mailowy. Przynajmniej przez tydzień nie będzie natomiast możliwości telefonicznego umawiania osób pragnących załatwić sprawę osobiście, utrudnione może być także uzyskanie informacji drogą telefoniczną.

Osoby już umówione na przyszły tydzień powinny otrzymać telefoniczne informacje o konieczności przełożenia terminu.

Mimo wcześniejszego ograniczenia liczby przyjęć interesantów  z powodu zachorowań i braków kadrowych, ognisko koronawirusa w zespole pracowników zajmujących się rejestracją pojazdów i prawami jazdy znacząco się rozszerzyło. Obecnie z pracy wyłączonych jest 16 osób, pozostałe powinny być izolowane na kwarantannie, aby przerwać dalszą transmisję wirusa w UM oraz nie stwarzać zagrożenia dla osób z zewnątrz. Z tego powodu Referat Komunikacji (w budynku UM przy ul. Waszyngtona 5) minimum na tydzień wstrzymuje bezpośrednią obsługę interesantów. Nie ma bowiem możliwości szybkiego zastąpienia pracowników posiadających ministerialne certyfikaty dostępu do ogólnopolskich baz danych.

Kłopoty z obsługą spraw mogą występować także w Wydziale Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa UM, który również notuje obecnie sporo absencji związanych z przypadkami koronawirusa.    

Page generated in 0.0167 seconds.