Z ostatniej chwili

Role i relacje

2021-05-27 09:55:11 informacje
img

Wystawa obrazów Roberta Krężlaka – skoncentrowanych m.in. wokół współczesnych póz w sferze relacji międzyludzkich i kariery – będzie udostępniona w OPK „Gaude Mater” w najbliższy piątek 28 maja, w godz. 18.00-20.00, w warunkach ograniczeń sanitarnych. Będzie można ją oglądać do 25 czerwca od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-20.00.
Jak zaznacza artysta, „Role i relacje” to próba przedstawienia obecnych w dzisiejszym społeczeństwie póz, podniet i wzajemnych oddziaływań – zwłaszcza w obrębie związków międzyludzkich oraz kariery zawodowej. Prace różnią się środkami wyrazu, formą i warsztatem. Jest to – jak wyjaśnia – zabieg celowy, uwypuklający mnogość różnic w postrzeganiu i indywidualnych dążeniach.
Robert Krężlak, malarz i projektant graficzny, uzyskał dyplom z projektowania graficznego w pracowni prof. Andrzeja Desperaka w Akademii im. Jana Długosza na Wydziale Wychowania Artystycznego (2005). Ukończył studia podyplomowe na kierunku „rynek sztuki i antyków” w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego (2009). Mieszka i tworzy we Wrocławiu. Zajmuje się malarstwem olejnym oraz akrylowym rysunkiem i grafiką komputerową. Głównym tematem jego prac jest kobiecy akt.
Tekst ilustruje fragment reprodukcji jednego z obrazów Roberta Krężlaka
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0172 seconds.