Z ostatniej chwili

Rośnie szansa na ministerialne wsparcie II etapu przebudowy stadionu Rakowa

2021-10-04 13:12:01 informacje
img

Uzgodniony z RKS Raków wniosek Częstochowy o dofinansowanie drugiego etapu przebudowy i rozbudowy Centrum Piłki Nożnej przy ul. Limanowskiego został wpisany do wieloletniego planu ministerialnego programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta

O ujęciu zadania inwestycyjnego„Centrum Piłki Nożnej w Częstochowie – przebudowa i rozbudowa obiektu sportowego przy ul. Limanowskiego w Częstochowie – II etap” w tym planie poinformował władze Częstochowy Departament Infrastruktury Sportu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Żeby otrzymać dotację, miasto musi teraz złożyć komplet dokumentów (w tym m.in. harmonogram rzeczowo-finansowy zadania i poświadczenie zabezpieczenia wkładu finansowego do przedsięwzięcia) oraz uzyskać wpisanie inwestycji do planu rocznego programu MKDNiS na rok 2022. Termin aplikowania upływa 22 kwietnia przyszłego roku.

- Koncepcja inwestycji, którą chcemy zrealizować w latach 2022-2023, została przygotowana wspólnie z RKS Raków – mówi prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. – Realizacja projektu ma poprawić standard zaplecza przebudowanego stadionu, w tym możliwości treningowe, regeneracyjne i szkoleniowe.  

Miasto złożyło wniosek do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w maju. Dotyczy on m.in. wykonania nowych podgrzewanych boisk treningowych z zapleczem i wyposażeniem, rozbudowy parterowego budynku klubowego o kolejną kondygnację, poprawy standardu budynków szkoleniowych oraz realizacji zaplecza regeneracyjno-rehabilitacyjnego. Projekt ma kosztować 15 mln zł. Miasto chce uzyskać dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu wsparcia inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu w wysokości blisko 8,5 mln zł, planowany wkład miasta to ponad 6,5 mln zł. 

W październiku obecnego roku mają zakończyć się prace przy pierwszym etapie przebudowy MSP Raków wraz z robotami dodatkowymi, zleconymi m.in. na wniosek PZPN i Policji. Obecne roboty związane m.in. z czwartą trybuną oraz wieżami dla stanowisk Policji i monitoringu nie są już przeszkodą w rozgrywaniu przez piłkarzy Rakowa meczów ligowych na obiekcie przy ul. Limanowskiego. Dopełnieniem pierwszego etapu inwestycji – w formie zlecenia uzupełniającego - ma być jeszcze poprawa stanu parkingów w okolicach głównego wejścia na stadion. 

Prace w ramach II etapu miałyby rozpocząć się w przyszłym roku, nie wpływając jednak na możliwość rozgrywania przez Raków meczów na głównej płycie stadionu.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0167 seconds.