Z ostatniej chwili

Rozdawali ciepłe posiłki bezdomnym

2021-12-27 10:27:38 informacje
img

W dwie ostatnie noce Świąt Bożego Narodzenia mrozy dały o sobie znać. Częstochowska Straż Miejska wspólnie ze streetworkerami kontrolowała pustostany i rozdawała osobom bezdomnym ciepłą herbatę i zupę.
W Święta Bożego Narodzenia temperatura spadła w Częstochowie do – 7 (25 grudnia) i – 6 stopni Celsjusza, choć odczuwalna mogła być jeszcze niższa. W innych miejscach w kraju było jeszcze zimniej.
Częstochowscy strażnicy miejscy od początku okresu jesienno-zimowego kontrolują pustostany i inne miejsca, gdzie gromadzą się osoby bezdomne. Oferują im pomoc: przewiezienie do ogrzewalni lub noclegowni, a także służą informacjami, w których miejscach można otrzymać pożywienie, ubrania, nocleg…
W miniony weekend rozwozili  bezdomnym ciepłe pożywienie i  herbatę. Wszystko po to, aby osoby, które nie zdecydowały się na ogrzewalnię lub noclegownię, miały zapewnione ciepłe pożywienie.
Działania ruszyły w niedzielę w godzinach wieczornych. Strażnicy miejscy wspólnie ze streetworkerami kontrolowali miejsca, gdzie gromadzą się bezdomni i wydawali ciepłe posiłki przygotowane przez Fundację Chrześcijańską „Adullam” z ul. Krakowskiej. Całość działań koordynuje częstochowski MOPS.
Fot. Materiały Straży Miejskiej

 

Page generated in 0.0237 seconds.