Z ostatniej chwili

Rysowanie na żywo

2022-08-17 13:21:46 informacje
img

Rysowanie na żywo 

W najbliższą niedzielę na Starym Rynku, odbędzie się IV edycja Urban Sketchers meeting czyli rysowanie na żywo z wykorzystaniem miejskich lokalizacji - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

21 sierpnia, o godz. 10.00  odbędzie się kolejny Urban Sketchers meeting in Częstochowa 2022 Stary Rynek, któremu będzie towarzyszył wernisaż międzynarodowej wystawy rysunkowej „Wokół Ratusza” (godz. 15.00). 

Urban sketching to integracyjne zjawisko artystyczno-społeczne zapoczątkowane w 2007 r. przez dziennikarza Gabriela Campanario. W meetingach USk ważne jest artystyczne spotkanie ludzi, których łączy pasja rysowania na żywo, analiza otaczającej rzeczywistości. Urban Sketchers to stowarzyszenie międzynarodowe, mające na celu szerzenie artystycznych, historycznych i edukacyjnych wartości wynikających z rysowania miejskich lokalizacji, promowanie swoich działań oraz łącznie ludzi na całym świecie, którzy rysują na żywo, w miejscach gdzie żyją, do jakich podróżują. W wielu ich pracach dostrzegamy zacięcie reporterskie; w innych subiektywną próbę odtworzenia atmosfery miejsca i samego meetingu USk.

Rysownicy (niekoniecznie tylko artyści – wszyscy ci, którzy chcą zmierzyć się z przestrzenią miasta) zwołują się w jednym miejscu, aby wspólnie tworzyć, a potem publikują efekty tych spotkań w serwisach społecznościowych lub pokazują swoje dokonania na wystawach USk. 

Pierwszy meeting USk w Częstochowie odbył się pod egidą grupy artystycznej ATINA, Ośrodka Promocji Kultury „Gaude Mater” i Stowarzyszenia Yes, I can w 2018 roku.

Organizatorami spotkania są Grupa artystyczna ATINA, Muzeum Częstochowskie, Grupa Urban Sketchers Poland i Stowarzyszenie Yes, I can. – informuje Anita Grobelak.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0156 seconds.