Z ostatniej chwili

Spiszmy się w plenerze

2021-07-01 13:05:50 informacje
img

Trwa Narodowy Spis Powszechny. Urząd Miasta zachęca do skorzystania z mobilnych punktów do samopisu, które pojawią się w przy centrach handlowych „Promenada” i „Jagiellończycy”. Do tej pory z plenerowych stanowisk skorzystało już ponad 200 osób – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Mobilne punkty zostaną ustawione 1 lipca przy Centrum Handlowym „Jagiellończycy” (w pobliżu minironda przy „okrąglaku”), 6 lipca przy Centrum Handlowym „Promenada” i 8 lipca ponownie przy Centrum Handlowym „Jagiellończycy”. 

Przedstawiciele Miejskiego Biura Spisowego będą czekać na wszystkich chętnych w godzinach od 10.00 do 13.00. Utworzenie punktu będzie uzależnione od warunków atmosferycznych. 

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 potrwa do 30 września, a jego podstawową metodą jest internetowy samospis. Odbywa się on poprzez stronę https://spis.gov.pl/ za pośrednictwem formularza spisowego. 

Spisując się przez Internet, mamy również możliwość wzięcia udziału w loterii, w której wygrać można wiele atrakcyjnych nagród. Zgłoszenia do niej przyjmowane są do 7 lipca. 

Jeśli nie możemy spisać się we własnym zakresie, możemy zadzwonić na infolinię 22 279 99 99 i zrobić to przez telefon.

Można też ciągle korzystać ze stanowisk spisowych w głównym budynku Urzędu Miasta Częstochowy przy ul. Śląskiej – w godzinach pracy Urzędu (są zlokalizowane przy punkcie informacyjnym w głównym holu UM). 

Jeśli nie spiszemy się przez internet lub telefon, skontaktuje się z nami rachmistrz spisowy, dzwoniąc z numeru 22 828 88 88. Zgodnie z ustawą nie można odmówić mu przekazania danych. Tożsamość rachmistrza spisowego można potwierdzić, dzwoniąc na infolinię spisową 22 279 99 99. 

Wywiady bezpośrednie już trwają. Do wszystkich, którzy dotąd nie spisali się sami przez internet lub telefon, może zapukać rachmistrz spisowy. 

Udział w spisie to obowiązek wynikający z ustawy o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań w 2021 r. Odmowa udziału grozi karą grzywny na podstawie art. 57 ustawy o statystyce publicznej. Nasze dane chroni tajemnica statystyczna.

Page generated in 0.0152 seconds.