Z ostatniej chwili

Sprawcy kradzieży motocykli zatrzymani

2021-07-07 12:10:48 informacje
img

Kryminalni z Koniecpola i Olsztyna zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 22 lat zamieszanych we włamania i kradzieże starodawnych motocykli. Podejrzani to mieszkańcy gminy Janów i Żarki. Stróże prawa odzyskali łącznie dziewięć skradzionych jednośladów. Sprawcom grozi do 10 lat więzienia – informuje częstochowska Policja.

Od kilku tygodni policjanci z Koniecpola i Olsztyna pracowali nad serią włamań i kradzieży motocykli, zaistniałych na przełomie maja i czerwca. Kryminalni wytypowali mężczyzn mogących mieć związek ze zniknięciem motocykli. Kilka dni temu śledczy zatrzymali 24 i 22-latka podejrzewanych o dokonanie tych przestępstw.

Podczas dalszych czynności policjanci krok po kroku ustalali i typowali miejsca przechowywania skradzionych motocykli. Jak się okazało, część z nich miała już nowych właścicieli. W wyniku przeprowadzonych przeszukań odzyskano 7 jednośladów. Dodatkowo wyjaśniło się, że rabusie mają na swoim koncie jeszcze dwie inne kradzieże jednośladów, które nie zostały zgłoszone. Łączna wartość skradzionych pojazdów wyniosła prawie 37 tys. zł.

Śledczy przedstawili zatrzymanym zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Przyznali się oni do popełnionych czynów. O ostatecznym wymiarze kary dla podejrzanych zadecyduje sąd. Grozi im do 10 lat więzienia. 

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0167 seconds.