Z ostatniej chwili

Statuetki dla firm przyjaznych szkołom kształcącym zawodowców

2021-12-16 12:11:23 informacje
img

Wyróżnienia od miasta wręczono przedsiębiorcom z firm przyjaznych szkołom kształcącym zawodowców w Zespole Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W.S. Reymonta. Udział szkoły w ogólnopolskim konkursie przyniósł jej niedawno cenną nagrodę dla pracowni informatycznej – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Konkurs „Pracodawca wspierający szkolnictwo zawodowe” –  organizowany przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta i Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych – podsumowano 15 grudnia w siedzibie ,,RE:ymonta” – bo taką, wpasowującą się w aktualne tendencje, identyfikację graficzną szkoły można odnaleźć na jej stronie internetowej czy w mediach społecznościowych. 

Jedną z cyklicznych imprez w „RE:ymoncie” jest „Coffee Fashion” – i podsumowanie konkursu było właśnie elementem jej 4. edycji. Podczas „Coffee Fashion” – w sympatycznym klimacie, przy filiżance kawy – młodzież pokazuje gościom, np. doradcom zawodowym pracującym w szkołach, aktualne trendy w branży, w której się kształci – modzie.  Tak było i tym razem, choć nie miało to formy typowego pokazu (takie w „RE:ymoncie” też się odbywają) – kawa serwowana była przez młodzież w zaprojektowanych i uszytych własnoręcznie stylizacjach…  

W „RE:ymoncie” wyróżniono przedsiębiorców, przedstawicieli firm angażujących się we wspieranie częstochowskich szkół zawodowych i współpracę z nimi. Taka współpraca jest zresztą dla firm jednocześnie inwestycją w potencjalnych pracowników, gotowych „gładko” – ze znajomością fachu – wejść w daną branżę tuż po ukończeniu szkoły. A że swego rodzaju pośrednikiem między firmami a szkołami – i to nie od wczoraj – jest samorząd Częstochowy, choćby ze swoimi działaniami pod hasłem „Zawodowa Współpraca”, to podczas imprezy nie mogło zabraknąć przedstawicieli miasta. Przedsiębiorcy – rekomendowani do wyróżnienia przez dyrekcje szkół zawodowych i technicznych – odebrali więc statuetki i dyplomy od naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rafała Piotrowskiego oraz kierowniczki Centrum Obsługi Inwestora Anny Tymoshenko. 

Nagrody powędrowały też do laureatek i laureatów ogólnopolskiego konkursu plastyczno-cyfrowego pod hasłem „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!”, organizowanego przez Państwowy Instytut Badawczy NASK i Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, pod patronatem m.in. Ambasady Norwegii. Konkursowe drużyny miały za zadanie przygotować prace w dowolnej technice cyfrowej. Młodzież z „RE:ymonta” znalazła się wśród 100 nagrodzonych zespołów z całego kraju (prac zgłoszono w sumie niemal 2400). Dzięki docenionej w konkursie kreatywności swoich wychowanek i wychowanków „RE:ymont“ wzbogacił się o kompletne  wyposażenie pracowni informatycznej w postaci 16 laptopów z pełnym oprogramowaniem. Efekt pracy częstochowskiej młodzieży można zobaczyć na stronie konkursu, w zakładce „uczniowie starsi".    

O artystyczny element imprezy zadbały uczennice Anna Noremberg i Anita Stępień, które – z towarzyszeniem nauczyciela szkoły Arkadiusza Kluby – wykonały swoje covery piosenek Lady Gagi czy Alicii Keys. 

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0235 seconds.