Z ostatniej chwili

Straż Miejska na Targach Polsecure

2022-05-06 11:04:00 informacje
img

Tomasz Pasieka – kierownik referatu miejskiego monitoringu z częstochowskiej Straży Miejskiej był jednym z prelegentów na Międzynarodowych Targach Policji i Bezpieczeństwa Publicznego Polsecure – informuje Biuro Prasowe magistratu. 

Polsecure to wystawa i cykl konferencji poświęconych bezpieczeństwu publicznemu i służbom mundurowym podległym MSWiA. Organizatorami wydarzenia są Targi Kielce oraz Komenda Główna Policji. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 27-29 kwietnia. Uczestnicy targów mogli się zapoznać z projektami badawczymi, najnowszą ofertą sprzętu i uzbrojenia, wyposażenia z zakresu techniki operacyjnej, kryminalistycznej, łączności, teleinformatyki, ochrony obiektów i osób, ratownictwa, ochrony granic, kontroli ruchu drogowego. Zaprezentowano rozwiązania technologiczne zwiększające skuteczność walki z przestępczością oraz wzmacniające bezpieczeństwo osobiste funkcjonariuszy.

Ostatni dzień targów to „Dzień samorządowy” poświęcony bezpieczeństwu publicznemu. W tym roku szczególną uwagę zwrócono na wykorzystanie monitoringu wizyjnego w przestrzeni publicznej miasta na przykładzie Kielc, Gdyni i Częstochowy. Reprezentantem częstochowskiego samorządu był kierownik referatu miejskiego monitoringu Tomasz Pasieka. Podczas panelu omawiano wykorzystanie danych miejskich w zarządzaniu bezpieczeństwem w mieście, czyli ortofotomapy, fotoplany ukośne, modele 3D, porównywanie zmian w czasie i analizy przestrzenne pozwalające na szybkie określenie liczby osób na terenie zagrożonym. Drugą część panelu samorządowego przeznaczono na omówienie najlepszych praktyk światowych i krajowych dotyczących bezpieczeństwa publicznego.

 

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0237 seconds.