Z ostatniej chwili

Stypendia dla przyszłych pielęgniarek

2021-11-23 13:34:45 informacje
img

W ramach programu „Częstochowa dla medyków” władze miasta poprzez propozycję stypendiów zachęcają młodych lekarzy i pielęgniarki do podjęcia pracy w Miejskim Szpitalu Zespolonym. Pierwsze 7 studentek zaczęło korzystać z systemu stypendialnego – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Głównym celem programu jest umożliwienie mieszkańcom i mieszkankom dostępu do wykwalifikowanej kadry medycznej. Okres pandemii dobitnie ujawnił kłopoty systemu opieki zdrowotnej w kraju, w tym zarówno braki sprzętowe, jak i kadrowe polskiej służby zdrowia. Brak wyspecjalizowanych pielęgniarek staje się coraz bardziej odczuwalny. Częstochowa chce temu lokalnie przeciwdziałać i przekonywać studentki kierunków pielęgniarskich do pozostania w mieście.

– W listopadzie 2019 i 2020 r. przedstawialiśmy pierwszych stypendystów lekarzy, a po konsultacjach ze środowiskiem pielęgniarskim rozszerzyliśmy zakres programu, zmieniając jego nazwę z „Dostępny lekarz” na „Częstochowa dla medyków” – mówił prezydent Krzysztof Matyjaszczyk podczas spotkania ze studentkami kierunku pielęgniarskiego UJD, które pobierają już stypendium.

Podczas rozmowy z przyszłymi pielęgniarkami dziękował im za wybór tego zawodu, tak potrzebnego w miejskim szpitalu.

Program „Częstochowa dla medyków” zakłada także pomoc samorządu w szkoleniu, dokształcaniu i podnoszeniu kwalifikacji osób wykonujących zawody medyczne i z tej możliwości też będą mogły – oprócz lekarek i lekarzy - skorzystać w razie potrzeb pielęgniarki i pielęgniarze. Program będzie realizowany do 2023 r., z uwzględnieniem możliwości jego przedłużenia na pięć lat.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0195 seconds.