Z ostatniej chwili

Sukces częstochowianek podczas zawodów sportowych

2021-06-28 12:20:39 informacje
img

Zawodniczki OSP Częstochowa - Błeszno zwyciężyły w swojej kategorii podczas Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych Drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych, rozgrywanych 19 czerwca w Raciborzu – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Zawody zostały rozegrane w konkurencjach sztafety pożarniczej z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowego. Wzięło w nich udział łącznie 29 drużyn – zwycięzców eliminacji powiatowych z województwa śląskiego. Częstochowę reprezentowała drużyna żeńska z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Częstochowa – Błeszno, która w swojej kategorii zdobyła I miejsce, uzyskując 333,9 pkt. W kategorii mężczyzn na podium stanęły w grupie „A” OSP Dobieszowice (390,1 pkt), OSP Pszów (382,3 pkt ) i OSP Chechło (382,3 pkt), a w grupie „B” OSP Pszów (416,9 pkt) oraz OSP Dobieszowice (375,9 pkt).

W Wojewódzkich Zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w kategorii dziewcząt na podium stanęły drużyny OSP Samborowice (1013,00 pkt), OSP Świebie (1010,50 pkt) oraz OSP Grodzisko (1000,00 pkt). W kategorii chłopców kolejno OSP Samborowice (1013,60 pkt), OSP Złochowice (1005,60 pkt), OSP Skoczów (998,90 pkt).

Zawody drużyn OSP rozgrywane są na trzech szczeblach: powiatowym, wojewódzkim i krajowym. Zwycięzcy zawodów krajowych reprezentują Polskę na Międzynarodowych Zawodach Drużyn Pożarniczych.

Organizatorami tegorocznej imprezy byli: Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP województwa śląskiego, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.