Z ostatniej chwili

Świętowaliśmy niepodległość

2021-11-12 12:02:17 informacje
img

Główne miejskie uroczystości Narodowego Święta Niepodległości odbyły się 11 listopada – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Uroczystości patriotyczne rozpoczęły się o godz. 16.30 w al. Sienkiewicza, gdzie przed Grobem Nieznanego Żołnierza złożono kwiaty. Potem uczestnicy przeszli na pl. Biegańskiego, gdzie m.in. odczytano Apel Pamięci, złożono kwiaty przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego i przyjęto przysięgę klas mundurowych z częstochowskich placówek oświatowych..

- Nasz wspólny udział w Urodzinach Niepodległej to dowód, że potrafimy znieść wszystkie podziały i gromadzić się tu - pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, człowieka–symbolu walki o niepodległą Polskę – mówił na pl. Biegańskiego prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. – Święto Niepodległości przetrwało w tradycji i w świadomości Polaków jako bardzo ważny dzień będący wyrazem szacunku dla minionych pokoleń, które walczyły o Ojczyznę. Oddajemy hołd wszystkim Polakom zarówno żołnierzom walczącym o suwerenną Rzeczpospolitą, jak i ludności cywilnej...

Uroczystości w centrum miasta poprzedziła msza św. za Ojczyznę w Archikatedrze Świętej Rodziny, celebrowana przez metropolitę częstochowskiego Wacława Depo.

Fot.: Maciek Skowronek/ Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0204 seconds.