Z ostatniej chwili

Trwa kampania „Nie biorę! Chcę żyć!”

2022-06-20 12:36:19 informacje
img

Akcję przestrzegającą młodych przed narkotykami prowadzi częstochowska Policja wraz z samorządem – miejskim i powiatowym. Na teatralne – i profilaktyczne zarazem – warsztaty w lipcu młodzież może jeszcze się zgłaszać – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.  

Zainaugurowana w zeszłym roku przez Policję wspólnie z Wydziałem Zdrowia UM oraz Starostwem Powiatowym kampania przeciwdziałania narkomani adresowana jest przede wszystkim do rodziców, pedagogów i młodzieży szkół średnich. O braku zainteresowania nią absolutnie nie można mówić, a dzięki temu udaje się dotrzeć do sporego grona odbiorców i przekonać ich, że nie warto sięgać po substancje zabronione, narażając zdrowie i życie.

Tylko w ostatnim kwartale policjanci z prewencji przeszkolili blisko 1000 osób. Na szkoleniach prowadzonych z wykorzystaniem „walizek profilaktycznych” można było zobaczyć, jak wyglądają dzisiejsze narkotyki oraz sprzęt do ich przechowywania i zażywania. Można też było się dowiedzieć, jakie konsekwencje prawne grożą za posiadanie narkotyków oraz gdzie szukać pomocy w sytuacji uzależnienia.

Jednym z działań kampanii są warsztaty z młodzieżą i dziećmi pod hasłem „Kręci mnie sport! Nie używki!” Policjanci prowadzą je w częstochowskiej stadninie koni „Lambada”. Uczestniczki i uczestnicy nie tylko poznają pracę policyjnych jeźdźców i podziwiają umiejętności koni, ale przede wszystkim biorą udział w zawodach sportowych oraz konkursach wiedzy o bezpieczeństwie.

Kolejnym etapem kampanii będą warsztaty realizowane we współpracy z Teatrem im. Adama Mickiewicza od 4 do 10 lipca. Warunkiem wzięcia udziału jest wysłanie zgłoszenia na adres mejlowy kamil.sowinski@czestochowa.ka.policja.gov.pl 

Zgłoszenie powinno zawierać imię, nazwisko, numer telefonu, nazwę szkoły oraz dane kontaktowe opiekuna. Liczba miejsc jest ograniczona!

Page generated in 0.0218 seconds.