Z ostatniej chwili

Trzecie miejsce Rakowa w Skotnikach

2016-10-25 11:07:53 informacje
img

Młodzi piłkarze Rakowa Częstochowa rocznik 2005, podopieczni trenerów Kamila Sulińskiego i Adama Studnickiego zajęli trzecie miejsce w silnie obsadzonym turnieju w Skotnikach. Był to jeden z kilkunastu turniejów organizowanych w całym kraju w ramach projektu Ekstra – Talent. Taką imprezę organizował każdy klub Ekstraklasy. Oprócz zmagań sportowych odbyły się testy sprawnościowe, które przeprowadziła firma z Częstochowy.
Triumfatorem turnieju odbywającego się w strugach deszczu został zespół Karola Wadowice, który w pojedynku finałowym pokonał Wisłę Kraków 3:0. Czerwono- niebiescy zajęli trzecie miejsce na podium, pokonując w meczu o brązowy krążek Akademię Piłkarską Kraków 2:0. Niewiele zabrakło, a młodzi adepci futbolu z Limanowskiego zagraliby w wielkim finale, jednak po serii rzutów karnych okazali się gorsi od Karola Wadowice. Ten występ należy uznać za bardzo udany - w stawce szesnastu zespołów z całego kraju nasza drużyna zajęła dobrą trzecią lokatę.

Mecze z udziałem Rakowa Częstochowa:
Raków Częstochowa – Górnik Libiąż 1:1 (Adamczyk)
Raków Częstochowa – Wisła Kraków 2006 3:0 (Szczypiór 2, Adamczyk)
Raków Częstochowa – Stal Rzeszów 3:2 (Rogula 2, Szczypiór)
Raków Częstochowa – Sparta Zabrze II 2:0 (Adamczyk, Kubańczyk)
Półfinał: Raków Częstochowa – PKS Karol Wadowice 1:1 (Baryła) karne 1:3
Mecz o 3. miejsce: Raków Częstochowa – Akademia Piłkarska 21 Kraków 2:0 (Adamczyk)

Raków Częstochowa wystąpił w następującym składzie: Franciszek Suchecki, Jakub Rajczykowski, Olgierd Adamczyk, Patryk Stolarski, Michał Baryła, Norbert Gradzik, Dawid Olczyk, Alex Olczyk Łukasz Kabaj, Igor Kubańczyk, Kuba Marynowski, Miłosz Rogula, Jakub Szczypiór, Hubert Przystalski.