Z ostatniej chwili

Uczniowie TZN z medalami za innowacje

2023-06-09 10:27:36 informacje
img

Rozwiązania młodych wynalazców z Technicznych Zakładów Naukowych - Dawida Kaczmarzyka, Piotra Orzechowskiego i Jacka Szczypiora doceniło międzynarodowe jury - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Uczniowie z sukcesem brali udział w Międzynarodowym Pokazie Innowacji i Wynalazczości „E-NNOVATE 2023 International Invention and Innovation Show” zorganizowanym na Politechnice Bydgoskiej. W ramach wydarzenia prezentowane były wynalazki z 15 krajów całego świata.
Reprezentanci częstochowskiej szkoły walczyli o medale targowe, prezentując efekty swoich prac podczas ogólnych pokazów i spotkań z jurorami na stoisku TZN.
Złotym medalem jury nagrodziło rozwiązanie „LOV-E (Limitless Operational Virtual-Explorer)” autorstwa Dawida Kaczmarzyka z klasy 4Gsp, a aplikacja webowa „DOIT” wykonana przez Piotra Orzechowskiego i Jacka Szczypiora z klasy 4Esp zdobyła srebrny medal. Autorzy rozwiązania „DOIT” otrzymali również nagrodę specjalną w dowód uznania dla kreatywności naukowej i oryginalności od jurorów z Rumunii zrzeszonych w Stowarzyszeniu Technologii Alternatywnych A.R.T.A.
Prezentacjom wynalazków przed międzynarodowym jury towarzyszyły również: prelekcje, które mogą być pomocne dla innowatorów: „Startup bez cenzury” oraz „Jak promować innowacje - Laboratorium content marketingu”, seminarium „Zero Waste Technologies” i panel dyskusyjny „Synergia środowisk edukacji i biznesu - możliwości i wyzwania”.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0164 seconds.