Z ostatniej chwili

Uczniowie TZN-u z medalami za wynalazczość

2022-10-25 11:41:15 informacje
img

Trzy medale przypadły autorskim rozwiązaniom uczniów Technicznych Zakładów Naukowych na 16. Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków „IWIS’’ – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS to największe w Polsce wydarzenie promujące wynalazczość i innowacje. Podczas tegorocznej wystawy online swoje prace prezentowali wynalazcy z ponad 25 państw m.in. Polski, Arabii Saudyjskiej, Chorwacji, Egiptu, Iranu, Kanady, Malezji, Korei, Turcji, Rumunii czy Tajwanu. Osiągnięcia demonstrowały zarówno instytuty badawcze, uczelnie wyższe,  przedsiębiorstwa, jak i indywidualni wynalazcy.

Wszystkie rozwiązania były kwalifikowane według 12 kategorii: ekologia i ochrona środowiska, mechanika i  inżynieria, budownictwo, elektryka i  energetyka, elektronika i informatyka, przemysł samochodowy, metalurgia, rolnictwo i przetwórstwo spożywcze, przemysł chemiczny, przemysł włókienniczy, medycyna i biotechnologia oraz pozostałe rozwiązania w grupie „inne”.

W wystawie wzięli udział uczniowie z Technicznych Zakładów Naukowych, gdzie zaprezentowali swoje najnowsze prace i zdobyli aż trzy medale. 

Złotym medalem została nagrodzona praca „DOIT” autorstwa Piotra Orzechowskiego i Jacka Szczypiora. Srebrny medal przypadł pracy „Democratia” autorstwa Dominika Orlikowskiego i Huberta Kozaka, a brązowy „TreeDonation” stworzonej przez Dawida Kaczmarzyka.

* „DOIT” („Zrób to”), autorstwa Piotra Orzechowskiego i Jacka Szczypiora z klasy 4Esp, jest platformą stworzoną do usprawnienia organizacji oraz komunikacji pracy w grupach. Prosty i modernistyczny interfejs aplikacji sprawia, że jest łatwa w użyciu, dzięki czemu może bez większych problemów być obsługiwana przez każdą osobę. Jako narzędzie wspiera zarządzanie pracą w zespole poprzez rozdzielanie zadań. Link do pracy (https://youtu.be/IXcFFg9ttng).

* „Democratia” („Demokracja”), autorstwa Dominika Orlikowskiego i Huberta Kozaka z klasy 3K, to webowa aplikacja, która udostępnia przekrojowe dane dotyczące pracy polityków w Polsce. Link do pracy (https://youtu.be/EpbTQh-T9aA).

* „TreeDonation” („Darowizna na drzewo”), autorstwa Dawida Kaczmarzyka z klasy 4Gsp, to aplikacja mobilna z bazą danych, kontrolująca cykliczne płatności, wraz z systemem pozwalającym rejestrować ich stan przy dużym, zależnym od świadomości ekologicznej i zaangażowaniu mieszkańców. Link do pracy (https://youtu.be/_EGbiMQ9hdU).

Udział w wystawie był możliwy dzięki wsparciu udzielonemu przez Urząd Miasta Częstochowy, Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT – Rada w Częstochowie, SGP-Sorting Group Poland, Radę Rodziców przy TZN.

Page generated in 0.0145 seconds.