Z ostatniej chwili

Ujął złodzieja w wolnym czasie

2022-12-07 13:42:35 informacje
img

Kryminalny z częstochowskiego referatu poszukiwań udowodnił, że policjantem jest przez 24 godziny. W czasie wolnym od służby ujął na gorącym uczynku 41-latka, który okradł jedną z działek na Wrzosowiaku. Sprawca został ukarany mandatem, a skradzione przedmioty wróciły do właściciela – informuje częstochowska Policja.

Policjant, który na co dzień tropi przestępców ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, w ubiegły piątek zauważył spacerującego w rejonie ogrodów działkowych mężczyznę. Od razu zwrócił na niego uwagę. 41-latek kilka razy zatrzymywał się przy ogrodzeniach działek rekreacyjnych i co chwilę oglądał się za siebie. Kryminalny zaczął podążać za nim. W pewnym momencie 41-latek przeskoczył przez ogrodzenie jednej z działek, a po chwili opuścił ją, niosąc w ręku wypełnioną reklamówkę. Nie krył zdziwienia, gdy wracając z łupem wpadł prosto w ręce funkcjonariusza.

41-latek, jak się okazało, ukradł to, co znajdowało się w zasięgu jego ręki i nie było zabezpieczone – jego łupem padły artykuły chemiczne i środki czystości. Wezwany na miejsce patrol z Komisariatu VI ukarał 41-latka mandatem w kwocie 500 zł, natomiast skradzione przedmioty wróciły do właściciela działki.

Działkowcu! Nie zostawiaj wartościowych przedmiotów na terenie ogrodów działkowych. Złodzieje szukają okazji, by wzbogacić się naszym kosztem. Bądź przezorny i nie daj się okraść. Zwracaj również uwagę na obce osoby, które podejrzanie się zachowują w rejonie ogrodów działkowych – niezwłocznie zatelefonuj na numer alarmowy 112, gdy zauważysz cokolwiek, co wzbudzi twój niepokój – apeluje Policja.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0152 seconds.