Z ostatniej chwili

Ujęcie obywatelskie pijanego kierowcy

2021-08-16 12:36:53 informacje
img

Kolejny nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z ruchu. 41-latek wsiadł za kierownicę forda, mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Oprócz utraty prawa jazdy mężczyźnie grozi zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, a nawet 2-letni pobyt w więzieniu - informuje częstochowska Policja.
W piątek 13 sierpnia częstochowscy policjanci zostali powiadomieni, że z Apolonki w kierunku Częstochowy zygzakiem jedzie samochód marki Ford. Zaalarmowani mundurowi  udali się we wskazany rejon. Gdy byli już w drodze, zgłaszający powiadomił, że wykorzystał moment, gdy ford zjechał w boczną uliczkę, podszedł do samochodu i wyciągnął kluczki ze stacyjki. Po telefonie od zgłaszającego na numer alarmowy zadzwonił również nietrzeźwy sprawca, zgłaszając, że ktoś zabrał mu kluczyki od pojazdu.
Gdy mundurowi dotarli na miejsce, zastali 41-letniego mieszkańca Częstochowy, który stał przy samochodzie kompletnie pijany. Badanie wykazało, że miał prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna tłumaczył mundurowym, że poczuł się zmęczony i zjechał odpocząć, a wtedy ktoś podszedł i zabrał mu kluczyki od pojazdu.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.015 seconds.