Z ostatniej chwili

Usiłował ukraść katalizator

2021-10-20 13:16:35 informacje
img

Kryminalni z wspólnie z policjantami z Komisariatu II Policji zatrzymali 28-latka, który wspólnie ze swoją dziewczyną usiłował ukraść katalizator z zaparkowanego samochodu, a podczas zatrzymania celowo uszkodził policyjny samochód. Mężczyzna miał już na swoim koncie podobne przestępstwa, dlatego sąd na wniosek prokuratora zdecydował o umieszczeniu go w areszcie. Spędzi tam teraz najbliższe 3 miesiące – informuje częstochowska Policja.

Znany częstochowskiej Policji 28-latek, wspólnie ze swoją dziewczyną został zauważony przez świadków 8 października. Próbowali wyciąć katalizator z samochodu zaparkowanego w dzielnicy Stradom. Sprawcy zaczęli uciekać pieszo. Jeden ze świadków ujął 27-letnią kobietę po krótkim pościgu. 28-latkowi udało się uciec. Po chwili jednak wrócił po swój samochód. Gdy zobaczył, że jego partnerka została ujęta przez świadka, podszedł do niego i uderzył go w twarz narzędziem, które wyciągnął ze swojego forda. Pokrzywdzony z obrażeniami trafił do szpitala, a przestępcy uciekli.

Kryminalni z „dwójki” podczas patrolu terenu zauważyli samochód wskazany w zawiadomieniu. Gdy podjechali do niego, siedzący za kierownicą 28-latek włączył wsteczny bieg i celowo uderzył w policyjny samochód, po czym uciekł. Uszkodzenia nieoznakowanego radiowozu były na tyle poważne, że policjanci nie mogli kontynuować pościgu.

Mundurowi z Komisariatu II, wspólnie z policjantami z komendy miejskiej ustalili miejsce, w którym mogą się ukrywać poszukiwani i siłowo weszli do mieszkania na terenie gminy Poczesna. Ich policyjny nos nie zawiódł. W mieszkaniu zastali 28-latka wraz z partnerką. W wyniku przeszukania mundurowi znaleźli narzędzia, którymi sprawcy posługiwali się podczas kradzieży katalizatorów oraz elementy układów wydechowych i narkotyki.

Jak się okazało zatrzymana 27-latka to ta sama kobieta, która niecały miesiąc temu była zatrzymana za kradzieże katalizatorów przez częstochowskich stróżów prawa z „czwórki”. Usłyszała zarzut usiłowania kradzieży.

28-latek usłyszał łącznie 6 zarzutów. Za usiłowanie kradzieży, spowodowanie uszczerbku na zdrowiu, posiadanie narkotyków i udzielanie ich, bezprawne wywieranie wpływu na czynności służbowe policjantów i kierowanie pojazdem mechanicznym pomimo cofniętych uprawnień grozi mu do 7,5 roku więzienia. W związku z tym, że większości tych przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy i był osobą poszukiwaną, prokurator skierował wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd, po rozpatrzeniu sprawy zdecydował, że 28-latek kolejne 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

Policjanci nie wykluczają, że zarzutów dla zatrzymanej pary może być znacznie więcej.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0155 seconds.