Z ostatniej chwili

W Narodowym Dniu Sportu – ćwiczmy razem!

2021-09-09 14:47:10 informacje
img

11 września obchodzone jest święto wszystkich miłośników aktywności fizycznej i tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem – Narodowy Dzień Sportu. Tego dnia, po raz 9. w całej Polsce, zarówno w małych miejscowościach, jak i dużych miastach odbędą się bezpłatne zajęcia i treningi. Częstochowa jest jednym z miast partnerskich Narodowego Dnia Sportu – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Narodowy Dzień Sportu to ogólnopolska kampania, w ramach której odbywają się bezpłatne wydarzenia i treningi w całej Polsce. Jej celem jest zachęcenie Polaków do aktywnego życia, pełnego sportowych wyzwań i dobrej kondycji. W 9. edycji, tak jak co roku, wydarzenia swoim zasięgiem obejmują wszystkie zakątki kraju. 

Każdy w ramach Narodowego Dnia Sportu znajdzie coś dla siebie. Kolarstwo, lekka atletyka, fitness, piłka nożna, siatkówka, tenis czy kung-fu to tylko niektóre dyscypliny, które można będzie uprawiać lub ich spróbować w okolicach 11 września.

Na chętnych do treningów czekają też mniej znane sporty: teqball, czyli odbijanie piłki nogami, ciałem lub głową w taki sposób, by trafiła w specjalnie zaprojektowany stół, ringo – rzucanie gumowym kółkiem tak, aby upadło na boisku przeciwników oraz zespołowa gra z użyciem drewnianego kija i piłeczki, czyli palant. Wielka baza ćwiczeń i treningów znajduje się na stronie internetowej www.narodowydziensportu.pl.

Honorowymi ambasadorami tegorocznej edycji są m.in. piłkarz Grzegorz Krychowiak, judoka Krzysztof Wiłkomirski, kulturysta Michał Karmowski czy polskie wioślarki, srebrne medalistki z Tokio: Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann. 

W Częstochowie już w piątek 10 września będzie okazja wzięcia udziału w różnorodnych wydarzeniach i zajęciach sportowych. 

Rugby Club Częstochowa na terenie Miejskiego Stadionu Lekkoatletycznego (ul. Dąbrowskiego 58/64) organizuje otwarty trening rugby dla dzieci i młodzieży. 

W piątek startuje także trzydniowa Olimpiada Razem, ogólnopolska impreza sportowa dla osób z niepełnosprawnościami, w ramach której odbędą się trzy imprezy sportowe: integracyjne zawody lekkoatletyczne, ogólnopolski integracyjny turniej w szachach błyskawicznych i szybkich oraz ogólnopolskie integracyjne zawody osób niepełnosprawnych w pływaniu. Zależnie od dyscypliny, rywalizacja odbędzie się na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym, w budynku Starostwa Powiatowego oraz na pływalni MOSiR przy IV Liceum im. H. Sienkiewicza. Głównym organizatorem imprezy jest LKS Gol-Start Częstochowa. 

Sportowe atrakcje przygotowały również placówki oświatowe, w tym Szkoły Podstawowe nr 49 i nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi czy Miejskie Przedszkola nr 16, 38 i 39. 11 września w centrum sportowym Scout zaplanowano turniej squasha. 

Informacje o częstochowskich przedsięwzięciach w ramach Narodowego Dnia Sportu można znaleźć na stronie: https://narodowydziensportu.pl/wydarzenia/.

Kampanię współfinansuje Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Patronat honorowy nad akcją objęły m.in. Polski Komitet Olimpijski i Polski Komitet Paraolimpijski.

Strona internetowa wydarzenia: www.narodowydziensportu.pl

Facebook: www.facebook.com/NarodowyDzienSportu

 

Page generated in 0.018 seconds.